fbpx
EAST MAG
kráľovné Andyho Warhola
Foto: FB Ľubovnianske múzeum

Obrazy Andyho Warhola posypané diamantovým prachom zavítali na hrad v Ľubovni

Kráľovská edícia Andyho Warhola vytvorená v roku 1984 dorazila v týchto dňoch na hrad Ľubovňa a bude sprístupnená do konca septembra 2024.

Ako uvádza hrad na sociálnych sieťach, Kompletné portfólio Kráľovnej Ntombi, ktorého lukratívnosť reprezentuje najmä skutočnosť, že ide o tzv. „royal edition“ – kráľovskú edíciu.

Foto: FB Ľubovnianske múzeum

“Ide, samozrejme, o kompletné portfólio, to znamená, že jeho súčasťou sú 4 obrazy tej istej kráľovnej, no stále v inej farebnej variácii, pričom za kompletné portfólio sa považuje kombinácia všetkých štyroch obrazov – ktoré tvoria jeden celok. Predkladané portfólio Kráľovnej Ntombi je vytvorené technikou screentprint (sieťotlač), ktorú Andy Warhol používal takmer pri všetkých svojich dielach.”

Foto: FB Ľubovnianske múzeum

Hoci najväčšie návštevy kráľovských výsostí sa udiali na hrade v 20. storočí, hrad bol už od 14. storočia prepojený s kráľovskými rodmi, predovšetkým s kráľovnami.

Svetové dielo kráľa popartu sa v Starej Ľubovni podarilo vystaviť vďaka spolupráci s Múzeom moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach. Neváhajte a určite si ho príďte počas leta pozrieť. Stihnete to do konca septembra.

Pridajte komentár