fbpx
EAST MAG
banner Košice
Foto-koláž: L. Bollová

V Košiciach to žije – prinášame program od 15. do 19. júna

Neseďte doma a vyberte sa na niektoré z pripravovaných podujatí. Na svoje si tentoraz prídu najmä mladšie ročníky.

PIATOK 14. júna

Cestovateľské megakino pod hviezdami s Milanom bez mapy sa dnes od 20:00 hod. uskutoční v priestoroch Amfiteátra! Prevedie vás ním momentálne najúspešnejší slovenský bloger a cestovateľ Milan Bardún, alias Milan Bez Mapy, ku ktorému sa pripojí aj v Košiciach o nič menej známy food bloger Food Tips Košice! Vypočujte si o ich najnovších cestovateľských zážitkoch.

SOBOTA 15. júna

Dnes o 10:00 sa v Angels Aréne bude konať muzikál pre všetky deťúrence Máša a medveď. V rámci 60-minútového predstavenia budete svedkami nezabudnuteľných dobrodružstiev Máše a Medveďa, ktoré vás vtiahnu do ich sveta plného veselých situácií a vtipných momentov. 

Deň so záchrannými zložkami je pre malých i veľkých pripravený dnes od 9:30 hod. pred košickým OC Cassovia. Vyhraďte si čas na podujatie plné adrenalínu a pútavých atrakcií. Pripravená bude napríklad ukážka činnosti psovodov, ako vyhľadávanie drog a výbušnín či zadržanie ozbrojeného nebezpečného páchateľa. Lákadlom však nepochybne bude aj jazdná polícia či zákrok kukláčov v spolupráci s vrtuľníkom letky Ministerstva vnútra s použitím rôznych pyrotechnických efektov a ďalší pútavý program. Okrem toho si budete môcť pozrieť aj buginy a štvorkolky hraničnej a cudzineckej polície, nové policajné autá a motorky i veterány, policajnú výstroj a výzbroj. Vyskúšate si tiež poskytovanie prvej pomoci, okuliare simulujúce účinky alkoholu, mäkkých a tvrdých drog či odoberanie odtlačkov prstov. Naučiť sa môžete aj správne riešiť vzniknutý požiar v domácnosti a pracovať s AED-čkom.

Deň detí si môžete užiť dokonca ešte aj dnes! Keďže úprimnej detskej radosti nie je nikdy dosť, mestská časť Košice – Ťahanovce sa rozhodla zorganizovať toto podujatie 15. júna a predĺžiť tak oslavy MDD. Príďte sa zabaviť o 13.00 hodine do športového areálu Olympia, kde sa môžete tešiť na maskotov z Labkovej patroly, sokoliarov, policajtov, hasičov a rôzne ukážky psíkov. Okrem toho vás čaká program od CVČ, veľa hier, maľovanie na tvár, bohatá tombola, bublinky a penovačka.

Zdroj: FB Ťahanovce

dm ON TOUR je názov netradičného podujatia, ktoré dnes stihnete od 10:00 do 16:00 v Kulturparku. Postarajte sa o svoje fyzické zdravie a podporte svoju duševnú pohodu. Čaká vás deň plný zábavy, zaujímavých informácií a inšpiratívnych ľudí, spolu s Verou Wisterovou. 

10:00 – 11:00 hod. joga s mymatayoga, 11:15 – 12:00 hod. diskusia s organizáciou inTYMYta, 13:00 – 14:00 hod. joga s mymatayoga, 14:15 – 14:45 hod. diskusia so zástupcami Ligy proti rakovine, 15:00 – 15:30 diskusia na tému výživové doplnky počas cyklu.

UTOROK 18. júna

Východoslovenská galéria vás pozýva na pohodovú komentovanú prehliadku interaktívno-edukačnej výstavy Zachránené na dotyk, ktorá sa uskutoční dnes o 14.00. Zažite reštaurovanie na dotyk – klik. Štyri interaktívne hry, štyri edukačné aktivity, štyri hmatové reliéfy a štyri kolekcie výtvarných diel tvoria ťažisko výstavného projektu „Zachránené na dotyk”. Výstava má spolu s interaktívnym a edukačným rozmerom aj výrazný umelecko-historický akcent, ktorý tvorí jej tematický výklad a prepája všetky štyri časti do jedného celku.

STREDA 19. júna

Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach si v roku 2024 pripomína 100 rokov odo dňa keď sa stala verejnou knižnicou prístupnou pre všetkých. Pri tejto príležitosti pripravila podujatie Deň s knižnicou, ktoré sa uskutoční práve dnes a počas neho oslávi toto krásne jubileum. Štart je o 10:00. Dopoludňajší program bude patriť snahe o prekonanie vlastného slovenského rekordu z roku 2019, kedy sa knižnici podarilo postaviť najvyšší stoh z kníh. Spolu päť knižníc sa pokúsi prekonať tento rekord. Pri tejto príležitosti odhalia verejnosti aj jedno prekvapenie – nové logo knižnice. Od 13.00 do 17:00 sa uskutoční tradičná burza kníh. Popoludňajší program bude určený deťom, ich rodičom a tvorivým aktivitám. Už o 13:00 vás v centrálnej knižnici čaká divadelné predstavenie O čertovi Kolofónovi, divadla Morgonrock, za ktorým stojí obľúbený autor detských kníh Peter Gärtner. Po ňom o 14:00 sa presvedčíte, že veda môže byť veselá a užijete si zábavné pokusy pre deti spolu s Kúzelnou fyzikou. Medzi 15:00-17:00 bude pripravený kreatívny kútik a stretnutie s Tobim, terapeutickým psom. Deň s knižnicou bude teda vrcholiť podvečerným programom. Tešiť sa môžete na špeciálny standup komika Martina Hatalu, ktorého môžete poznať aj zo Silných rečí a koncert Martina Brečka o 18:00.

Zažite jedinečný ODKUKAJ.TO meetup pod holým nebom na Strojárenskej 3 s Rolandom Wranikom zo SORRYWECAN, lídrom vo videoprodukcii so svetovým úspechom. Štart je o 17:00 a vstup je voľný. Roland Wranik je tvorivou silou multimediálneho štúdia SORRYWECAN, ktoré spája umenie s technológiami s cieľom transformovať naše kolektívne zážitky. Ako režisér, vizionár a umelec s viac ako 16-ročnými skúsenosťami v odbore, sa zameriava na implementovanie nových technológií do projektov SORRYWECAN a vytvára aj realistické a interaktívne svety.

Pridajte komentár