fbpx
EAST MAG
filmová hudba pri fontáne
Foto: archív mesta Košice

Pri Spievajúcej fontáne vás aktuálne čakajú filmové hudobné večery

Počas konania medzinárodného filmového festivalu IFF Art Film Košice sa playlist Spievajúcej fontány prispôsobí filmovej tematike. Zaznejú skladby zo známych filmov ako Osobný strážca, Bohemian Rhapsody, Evita, Titanic, James Bond, Krstný otec, Forrest Gump či Star Wars.

Ako informovalo mesto Košice na svoje sociálnej sieti, fontána každý večer zahrá tie najznámejšie a najpopulárnejšie vybrané filmové melódie. Autorom skvelého výberu filmovej hudby nie je nik iný ako Juraj Čurný.

“Dramaturgia filmových večerov je postavená na hudbe zo známych svetových, ale aj československých filmov či seriálov. Zaznejú legendárne skladby z filmov ako Osobný strážca, Bohemian Rhapsody, Evita, Titanic, James Bond, Krstný otec, Forrest Gump, Star Wars a mnohých ďalších.”

Výber zaznie pravidelne každý deň až do piatka 28. júna, vždy v jednom dvojhodinovom bloku medzi 19:00 a 21:00, pričom blok je rozdelený na dve časti. V prvej hodine hrá výhradne inštrumentálna filmová hudba, v tej druhej zase zaznejú známe spievané filmové piesne.

Pridajte komentár