fbpx
EAST MAG
Košice koláž
Foto-koláž: L. Bollová

V Košiciach to žije – prinášame program od 27. júna do 3. júla

Skrášlite si letné dni umeleckým zážitkom a vyberte sa na niektoré z pripravovaných podujatí. Dáte prednosť hodnotným koncertom vážnej hudby, festivalu vína alebo niečomu úplne inému?

ŠTVRTOK 27. júna

V rámci festivalu Art Film sa dnes o 16:00 hod. budú pri Dolnej bráne udeľovať ocenenia Hercova misia. Tešiť sa z nich budú herečka Antónia Lišková a herec Maroš Kramár.

Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach vás dnes pozýva na júnovú besedu z cyklu 1+1. Podujatie sa bude konať o 17:00 v centrálnej knižnici na Hviezdoslavovej ul. 5. Pozvanie do knižnice prijali Gréta Čandová, autorka, editorka, novinárka, fotografka, spoluautorka knihy Na Chrbte o slovenskom vysokohorskom nosičstve, a Katarína Rybnická, grafická dizajnérka, ilustrátorka, ktorá okrem iného spolupracovala aj na knihe Baba z lesa, ocenenej titulom Najkrajšia kniha Slovenska. Hudobne bude podujatím sprevádzať skupina Soren.

V Múzeu Vojtecha Löfflera sa dnes o 17:00 hod. uskutoční vernisáž výstavy Belle Époque Terrible – Krásna hrozná doba.

Zdroj: archív MVL

Štátna filharmónia Košice aktuálne skloňuje tituly ako Vesmírna odysea, Superman či Star Wars. Melódie vesmírnej kinematografie však nečakajú len na horlivých nadšencov sci-fi a cosplayerov. Autentické diela Zimmera, Williamsa či Giacchina pod taktovkou Rastislava Štúra ocení každý poslucháč kvalitného umenia. Koncert Filmová hudba: Z inej galaxie stihnete ešte aj dnes o 19:00 v Dome umenia. 

PIATOK 28. júna

Bobule Wine Fest je 1. ročník jedinečného vínneho festivalu v Košiciach. Minulý rok sme sa na nultom ročníku s letom lúčili a tento rok ho spolu privítame vo veľkom štýle dnes a zajtra v jedinečných priestoroch Katovej bašty. V štýle Garden party sme si pre vás organizátori pripravili prezentáciu 18 slovenských vinárstiev a viac ako 200 druhov vína. Čaká vás aj bohatý sprievodný program. Štart je dnes o 16:00 hod. a koniec o 22:00 hod.

SOBOTA 29. júna

Pokračuje Bobule Wine Fest od 15:00 do 22:00 v Katovej bašte.

Deň Myslavy dnes bude od 14:30 hod. pri Kultúrnom dome plný športu, zábavy, atrakcií pre deti, dobrého jedla a vystúpení známych hudobníkov. Program vyvrcholí o 20.00 hod. vystúpením Ľudovej hudby Stana Baláža.

NEDEĽA 30. júna

Dnes si môžete od 18:30 v Botanickej záhrade vychutnať koncert Klasik Band orchestra (Dirigent: Ján Samsély) a Sláčikového orchestra MUSICA IUVENALIS (Dirigent: Igor Dohovič).

PONDELOK 1. júla

Po vynikajúcom koncerte The Winery Dogs na jeseň mnulého roka sa do Košíc vracia multiplatinový skladateľ, excelentný spevák a gitarista Richie Kotzen so svojou sólovou tvorbou a novým koncertným programom „Richie Kotzen Live 2024“. Koncert štartuje dnes o 20:00 hod. v Collosseum klube.

Zdroj: archív organizátora

STREDA 3. júla

Koncert pri príležitosti 60. výročia založenia Sláčikového orchestra MUSICA IUVENALIS si nenechajte ujsť dnes o 20:00 hod. v Kostole Najsvätejšej trojice na Hlavnej ulici. Dirigent: Igor Dohovič

Pridajte komentár