fbpx
EAST MAG
D. S. Studio
Foto: archív D. S. STUDIO

D. S. STUDIO žalo ceny na Majstrovstvách Európy. Takmer ich nestihli pre pokazený autobus

Koncom júna sa 39 tanečníkov z D. S. Studia zúčastnilo európskeho šampionátu IDO hip hop, battle, breakin a poppin v Poľskom meste Znin. Sily si zmerali s takmer 2200 súťažiacimi z 21 európskych krajín. Dokopy si vybojovali až 5 medailových umiestnení!

Aby bolo na čo spomínať, tanečníkom sa pred Krakovom pokazil autobus a 7 hodín čakali na opravára. Ten síce napokon dorazil, no nemal správnu súčiastku. Po intenzívnom obvolávaní mnohých ďalších autobusárov na Slovensku i v Poľsku sa však napokon podarilo zohnať náhradné vozidlo, ktoré tanečníkov dopravilo na miesto určenia.

“Našťastie všetko dobre dopadlo. Dorazili sme na miesto a stihli súťaž. Smiali sme sa, že všetku smolu sme si už vypotrebovali cestou a bude sa nám dariť, a bola to, chvalabohu, pravda.

Súťaž sa konala v krásnom novom industriálnom priestore prerobeného cukrovaru, takže sme si užili aj prostredie. Boli sme skvelá partia, keďže s nami cestovali aj rodičia, ktorí boli skvelými pomocníkmi a tým najlepším fanklubom,” zhodnotila Martina Tichá Gašajová z D. S. STUDIO.

Foto: archív D. S. STUDIO

Vytancovali 5 medailí!

Jej zverenci Natália Krajňáková a Viktor Vojtko si napokon vybojovali titul Majstri Európy hip hop duo deti a Viktor Vojtko sa stal aj Majstrom Európy v kategórii poppin sólo deti. Domov však cestovali aj dve strieborné medaily, a to v kategórii deti battle crew a hip hop sólo deti, kde opäť oslnil Viktor Vojtko. No a aby toho nebolo málo, opäť Viktor Vojtko, tentoraz však s Terezkou Petríkovou, získal titul II. Vicemajstri Európy v kategórii poppin duo deti. Okrem toho si tanečníci priniesli domov množstvo ďalších postupových umiestnení.

Foto v galérii: archív D. S. STUDIO

“Najúspešnejším tanečníkom celej slovenskej výpravy sa stal náš Viktor Vojtko, ktorý stál na stupienkoch víťazov až päťkrát! Vyskúšal si svoju kondičku, keďže v jeden deň tancoval 5 kategórií vo viacerých kolách až po finále. Od rána vkuse išiel – parket, prevlek kostýmu, parket… Obdivovali sme ho, ako vládze, ale zvládol to naozaj perfektne,” nešetrila chválou Martina.

Najúspešnejší tanečník Viktor Vojtko. Foto: archív D. S. STUDIO

“Celkovo sme zažili krásne silné momenty, ako tanečníci postupovali z kola na kolo až do samotného finále. Každý postup je veľká radosť pre tanečníka, trénera i rodiča a vo finále už ide to tuhého. Vyhlasovanie výsledkov na záver je veľmi silný moment. Čakáte, kedy zaznie vaše meno a keďže sa vyhlasuje približne od 7. miesta, svoje meno ešte nechcete počuť čo najdlhšie. Celá naša banda sme sedeli v kruhu v slovenských zástavách, držali sa navzájom za ruky a keď to Viktor s Naty premenili až na zlato, tá radosť, slzy, pokriky, súdržnosť tímu… Je to moment, na ktorý nikdy nezabudneme. Ešte aj teraz, keď si na to spomeniem a pozriem si video, plačem od dojatia,” dodala na záver.

Pridajte komentár