fbpx
EAST MAG
materká škola UPJŠ
Foto: archív UPJŠ

Materská škola UPeJeŠko bude nielen pre deti zamestnancov univerzity

V septembri otvorí svoje brány nová škôlka UPeJeŠko obkolesená vedomosťami a vedou, ku ktorým budú mať prístup aj jej malí klienti. Škôlka situovaná v budove Aténa v kampuse UPJŠ na Moyzesovej 9 v Košiciach ponúka svoje služby nielen pre deti zamestnancov a študentov Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, ale aj pre širokú verejnosť.

„Materská škola s kapacitou 25 detí bude umiestnená v historickej budove, ktorá prešla rekonštrukciou a obklopená  je krásnym areálom Filozofickej fakulty UPJŠ s vynovenými historickými budovami, pôvabnou záhradou a umeleckými dielami. Tesná blízkosť univerzitných pracovísk je veľkou výhodou škôlky nielen pre deti a rodičov z prostredia našej univerzity. Akademické prostredie, s ktorým budú naši malí klienti v tesnom kontakte, pre nich môže byť zdrojom zábavy a vedomostí a akiste aj veľkou inšpiráciou do budúcnosti. Do majestátnych budov okolo budú mať totiž možnosť osobne nahliadnuť  – zážitkom pre nich môže byť napríklad návšteva univerzitnej knižnice, veľkých posluchární a niektorých univerzitných pracovísk, kde sa hravou formou naučia čosi užitočné,“ hovorí riaditeľka Materskej školy UPeJeŠko Michaela Pavlovská.

Deti sa okrem iného zoznámia so zvieratkami na Prírodovedeckej fakulte, kde môžu stretnúť veľký hmyz ako pakobylky a mnohonôžky, alebo vzrušujúce plazy, ku ktorým patria korytnačky, jaštery a fascinujúce hady. Na ich zvedavé otázky sa už tešia nielen zoológovia, ale aj chemici, informatici, či pracovníci Botanickej záhrady, ktorú univerzita prevádzkuje a kde sa budú môcť deti pokochať obrovským množstvom rastlín v skleníkoch aj v exteriéroch a prípadne si nazbierať si listy a plody na tvorivé dielne.

Vyskúšať si budú môcť aj nahrávanie v univerzitnom televíznom štúdiu na Filozofickej fakulte a na Lekárskej fakulte sa hravou formou naučia, ako pomôcť zranenému kamarátovi. Zoznámia sa tiež s prácou pri mikroskope a tajomným svetom miniatúrnych živočíchov, navštíviť budú môcť virtuálnu učebňu ľudskej anatómie a pozrú si zaujímavé simulátory, ktoré pomáhajú vyučovať medikov. Na presun mimo areálu s budovou škôlky má pritom UPJŠ k dispozícii vlastný autobus, čo poskytuje väčšiu bezpečnosť a pohodlie.

Foto: archív UPJŠ

Pokračovanie na str. 2.

tlačová správa

Pridajte komentár