fbpx
EASTMAG
tamarka-pred-operaciou
Tamarka pred operáciou. Foto: archív DFN

Prvý na Slovensku! Tím otorinolaryngológov v Košiciach prvýkrát zaviedol unikátny kostný implantát 6-ročnej Tamarke

Tím detských otorinolaryngológov z Detskej fakultnej nemocnice Košice dosiahol nový míľnik v otorinolaryngológii, keď ako prvý na Slovensku úspešne zaviedol unikátny sluchový kostný implantát novej generácie Systém Cochlear Osia u 6-ročnej pacientky so závažným poškodením sluchu.

Odborníci z Oddelenia detskej otorinolaryngológie Detskej fakultnej nemocnice (DFN) Košice prinavracajú sluch a zároveň tým pomáhajú rozvíjať reč pacientom s vážnymi poškodeniami sluchu už takmer tri desaťročia. Implantačné centrum ORL DFN Košice ako jedno z mála pracovísk na Slovensku (5 centier) operuje detským pacientom najmodernejšie kochleárne implantáty už niekoľko rokov a vďaka  nim získavajú stratený sluch a rečovo napredujú.

Foto: archív DFN

Lekári,  zdravotníci a technici v Detskej fakultnej nemocnici Košice tentokrát dosiahli nový míľnik v otorinolaryngológii tým, že ako prví na Slovensku úspešne zaviedli unikátny sluchový kostný  implantát novej generácie Systém Cochlear Osia u detskej pacientky so závažným poškodením sluchu.  Tamarka je 6-ročné dievčatko z Kežmarku, ktoré sa chystá do školy. Od narodenia má problémy so sluchom, pretože počuje len veľmi obmedzene a aj to len cez jedno uško, ktoré však nie je dostatočne vyvinuté. Práve pre takýchto pacientov je určený inovatívny model načúvacieho zariadenia Systém Osia OSI200, ktorý využíva prirodzenú schopnosť človeka viesť zvuk kosťou a pomáha počuť reč aj v náročných, hlučných situáciách.

Foto: archív DFN

Komu môže sluchový implantát Cochlear Osia pomôcť?

Je určený pre pacientov, ktorí trpia prevodovou poruchou sluchu, zmiešanou poruchou sluchu, alebo jednostrannou vnútroušnou hluchotou.

Ide najmä o tieto ochorenia:

Pokračovanie na str. 2.

tlačová správa

Pridajte komentár