EASTMAG
UNLP
Foto: UNLP

Nebezpečné nákazy v nemocniciach už nebudú hrozbou. UNLP využíva inteligentný softvér proti ich šíreniu

Implementáciou systému EPIDIS nemocnica získava: 

  • Vyššiu efektivitu– systém dokáže rýchlejšie spracovať a vyhodnotiť väčší objem dokumentácie než bežný používateľ,
  • Vyššiu úspešnosť pri zachytávaní infekcií– systém identifikuje viac podozrivých prípadov NN než sa darí zachytiť bežnými metódami,
  • Časovú úsporu pre personál– zdravotníci už nemusia manuálne prechádzať celú pacientsku dokumentáciu,
  • Aktualizovaný prehľad výskytu podozrivých prípadov nozokomiálnych infekcií– systém analyzuje a vyhodnocuje zdravotnú dokumentáciu niekoľkokrát denne,
  • Prehľad o pacientoch v rizikových kategóriách– znižuje riziko šírenia multirezistentných patogénov v nemocnici.

UNLP patrí k lídrom prevencie NN na Slovensku

Vďaka implementácii softvéru EPIDIS sa UNLP zaradila medzi lídrov v oblasti prevencie NN na Slovensku. Tento krok podčiarkuje jej záväzok k neustálemu zvyšovaniu kvality zdravotnej starostlivosti a bezpečnosti pacientov. „Máme v rukách inovatívny nástroj, ktorý umožňuje efektívnejšie monitorovať a predchádzať nemocničným nákazám, čo priamo prispieva k vyššej kvalite poskytovanej zdravotnej starostlivosti o našich pacientov,“ dodal riaditeľ nemocnice MUDr. Ľuboslav Beňa. Zavedením inovatívneho programu s prvkami umelej inteligencie UNLP Košice potvrdzuje svoju pozíciu inovátora v oblasti implementácie nových technológií, čím prispieva k zvyšovaniu štandardov zdravotnej starostlivosti na Slovensku.

Základom prevencie je dezinfekcia

Významná časť infekcií spojených so zdravotnou starostlivosťou vzniká z dôvodov nedodržiavania správnych postupov hygieny rúk, ale dôslednou hygienou rúk sa dá výskyt NN eliminovať. Aj preto v UNLP platia nasledovné pravidlá:

REKLAMA

konferencia
  • Dodržiavanie pravidiel 5 momentov hygieny rúk – hygienická dezinfekcia rúk sa musí vykonať pred kontaktom s pacientom, po kontakte s pacientom, pred aseptickou činnosťou, po kontakte s biologickým materiálom, po kontakte s okolím pacienta.
  • Správna úprava nechtov, t.j. krátke nechty nepresahujúce brušká prstov, zákaz nosenia šperkov, gélových a nalakovaných nechtov pre zdravotnícky personál
  • bariérová ošetrovateľská technika, izolačné opatrenia a ďalšie povinnosti predpísané legislatívou SR a odbornými štandardmi.

A čo pacient? Aj on môže pomôcť – osobnou hygienou, dezinfekciou rúk a dodržiavaním pokynov personálu.

Čo s tým môžeme robiť?

Nemocničné nákazy boli, sú a budú – no to, ako veľmi nás ovplyvnia, záleží aj na nás. Každý jeden zdravotník, každý pacient, každý dotyk. Preto si nezabudnite dezinfikovať ruky – nielen keď vchádzate do nemocnice. Je to malý krok, ktorý môže niekomu zachrániť život.

tlačová správa

Pridajte komentár