Kasárne/Kulturpark v Košiciach sa už 7. júna premenia na miesto plné hudby, divadla, chutí a rozhovorov, ktoré spájajú. Festival porozumenia ponúkne návštevníkom okrem kvalitného kultúrneho programu aj priestor na stretnutia, rozhovory a spoznávanie ľudských príbehov. Podujatie je zároveň verejnou oslavou 30. výročia Karpatskej nadácie.
Chiki Liki Tu-a, Puding Pani Elvisovej, Bábkové divadlo Košického kraja, Spišské divadlo, diskusie s Henrietou Farkašovou, Oli Džupinkovou či odborníčkou na rodovú rovnosť Monikou Bosou – to je len časť z pripravovaného programu.

„Prajeme si, aby návštevníci zažili príjemné popoludnie a zároveň spoznali nové príbehy či myšlienky, ktoré im otvoria myseľ. Pripravili sme výborný hudobný aj divadelný program, gastro zónu plnú pestrých chutí, workshopy pre deti aj dospelých, diskusie so zaujímavými ľuďmi na témy mužsko-ženského sveta, duševného zdravia a života so zdravotným znevýhodnením a tiež diskusiu na tému Načo sú nám mimovládky. Karpatská nadácia je mimovládna nezisková organizácia, ktorá sa niekedy tiež stretáva s nepochopením na strane verejnosti. A preto nielen diskusia, ale aj samotný festival ponúka možnosť, ako mimovládky lepšie spoznať a dostať odpovede na otázky priamo od ľudí, ktorí v nich pracujú. No to bude slúžiť Zóna mimovládok, kde sa budú prezentovať rôzne občianske združenia,“ vysvetľuje Gabriela Krestián Kuchárová, PR manažérka Karpatskej nadácie.

Prečo téma porozumenia?
„Spoločnosť na Slovensku sa zdá byť rozdelená. Najmä v online priestore na seba ľudia často útočia a sú voči sebe neslušní alebo sa nerešpektujú. V Karpatskej nadácii veríme, že nás spája oveľa viac vecí, ako si myslíme – naše mestá a dediny, naše záujmy a najmä ľudskosť. Festival bude príležitosťou si pripomenúť, že nás spája toľko pekných vecí. Ale zároveň bude aj možnosťou ukázať, že aj tie odlišnosti, ktoré medzi nami sú, nás nemusia rozdeľovať, ale dopĺňať. Na to potrebujeme mať otvorenú myseľ, ktorá nám dovolí pozrieť sa na veci očami iných ľudí a nenechá nás vtiahnuť sa do umelo vytvorených hádok a nenávisti,“ hovorí Gabriela Krestián Kuchárová.
Festival bez bariér
Festival porozumenia bude bezplatný a pripravujú sa aj opatrenia pre návštevníkov so zdravotným znevýhodnením – bezbariérový areál, tlmočenie diskusií do posunkovej reči, oddychový priestor pre ľudí citlivých na podnety.
Viac informácií a celý program nájdete TU.
Pridajte komentár