Pre všetkých, ktorí si chcú ušetriť čas v čakárni u lekára, je tu opäť Deň zdravia. Košický samosprávny kraj ho už tradične pripravuje pri príležitosti Svetového dňa prvej pomoci pred budovou Úradu KSK na Námestí maratónu mieru v Košiciach. Tento raz sa uskutoční v pondelok 22. septembra.
Od 9:00 do 13:00 budú pre verejnosť pripravené rôzne aktivity a odborné konzultácie zamerané na prevenciu a ochranu zdravia. Zamestnanci Úradu KSK už tradične darujú krv vďaka výjazdovej jednotke Národnej transfúznej služby.
Návštevníci si budú môcť dať zmerať telesné a fyziologické parametre a zoznámia sa aj s modernými diagnostickými prístrojmi priamo v praxi. Odborníci poskytnú detailné informácie o rakovine a pripravené bude aj poradenstvo, ako si zachovať duševné zdravie nielen v práci. Záujemcovia sa dozvedia viac o kŕčových žilách a naučia sa, ako si správne vykonávať samovyšetrenie prsníkov a semenníkov.

Pozornosť si zaslúži aj téma drog a násilia, ktoré predstavujú vážnu hrozbu pre zdravie. Súčasťou programu bude aj predstavenie sveta nevidiacich a slabozrakých, ktoré priblíži ich každodenný život a výzvy. Návštevníci získajú odporúčania, ako sa orientovať vo verejnom zdravotnom poistení a praktické tipy, ako zvládať záťaž v práci aj v osobnom živote. Zaujímavou aktivitou bude aj výzva pre fajčiarov „Vymeň cigu za figu“. Na Dni zdravia nebudú chýbať ani súťaže o vecné ceny.


