Po dlhej a vyčerpávajúcej chorobe 26. decembra navždy odišiel Ing. Miroslav Hájek, riaditeľ Múzea letectva v Košiciach. Rodine a blízkym vyjadrujeme úprimnú sústrasť.
O smutnej udalosti informovali jeho kolegovia na FB profile Múzeum letectva Košice – Pobočka STM.
„Hodnotiť a pripomínať jeho odborné znalosti a schopnosti by bolo nosením dreva do lesa-koniec koncov, presvedčili sa o nich stovky ľudí, s ktorými prišiel za desiatky rokov práce v letectve a neskôr v oblasti múzejníctva, do kontaktu.
Ako jeho kolegovia a podriadení si ale chceme v prvom rade pripomenúť veľkého človeka s charakterom rodeného lídra, ktorý však nemal snahu sa nad nikoho vyvyšovať. Vždy rád poradil a s obľubou sa zapájal do neformálnych rozhovorov, do ktorých svojím nezameniteľným hlbokým hlasom vnášal osobitý šarm, nadhľad a láskavý humor. Jeho široké znalosti z neho robili vskutku renesančného človeka, ktorého nikdy neopúšťala chlapčenská zvedavosť a dokázal s pokorou načúvať každému, kto mal čo povedať,” uviedli jeho kolegovia.
Hoci mu v posledných mesiacoch ubúdalo síl, stále venoval svoju energiu a čas svojmu milovanému múzeu, ktoré vyše dvadsať rokov viedol a výrazne ho formoval.
„Po našom riaditeľovi tak ostáva hlboká a nezmazateľná stopa. Je nám veľmi ľúto, že nemohla byť predsa len o niečo dlhšia. Svetu od včera chýba Miroslav Hájek. Riaditeľ, odborník, no najmä človek.”


