Život Matúša Kotľára (40) sa dramaticky zmenil po narodení druhého dieťaťa. Jeho partnerka trpela na ťažkú popôrodnú psychózu a rodinu opustila. Matúš sa tak stal otcom samoživiteľom. Deti musel často brávať so sebou do práce na poľnohospodárske družstvo, pretože ich nemal u koho nechať. Doteraz žili v sociálnom zariadení vo Varhaňovciach, ktoré rodine nedokázalo ponúknuť priestor na skutočný rozvoj. Deti vyrastali v segregovanom školskom prostredí, ktoré im neposkytovalo dostatočné podmienky pre plnohodnotný vzdelávací a sociálny rozvoj a otec mal v odľahlej lokalite obmedzené možnosti nájsť si stabilnú prácu. To sa však teraz zmenilo.
Ďalší mestský byt sa zmenil na bezpečný domov.
„Som nesmierne vďačný za predchádzajúce ubytovanie, ale toto v Košiciach nám úplne zmení život. Nikdy som v bytovke nebýval, je to pre mňa nové, ale v zariadení ma podporili, že mám na to, aby som sa osamostatnil a postavil sa na vlastné nohy,“ hovorí s dojatím pán Matúš.
Barborka (11) a Matiasko (4) už boli vďaka pomoci magistrátu prijatí do novej školy a škôlky.
„Teším sa, že tu spoznám nových ľudí a kamarátov. Je to tu pekné, čisté, voňavé a verím, že sa tu budem cítiť ako doma,“ teší sa na novú životnú kapitolu staršia Barborka.
Radoslav Dráb z organizácie Sociálne bývanie, n. o., zdôrazňuje, že rodinu nenechajú samu ani po odovzdaní kľúčov.















Pridajte komentár