Prešov sa aj tento rok zapojí do najväčšej národnej kampane podporujúcej rozvoj udržateľnej mobility v mestách. Aktuálnym mottom obľúbenej súťaže Do práce na bicykli je „Malá zmena v ceste, veľká zmena v meste!“ Jednotlivé tímy sa môžu registrovať do 7. júna.
13. ročník národnej kampane „Do práce na bicykli“ opäť motivuje mestá, firmy a jednotlivcov, aby uprednostnili bicykel, chôdzu a verejnú dopravu pred použitím auta. Dlhodobou víziou kampane sú mestá s efektívnou verejnou dopravou, rozsiahlou sieťou bezpečných chodníkov a cyklotrás, ulicami plnými zelene a verejnými priestormi, ktoré sú estetické a podporujúce komunitu.
Hlavným vyhlasovateľom kampane je národný cyklokoordinátor Peter Klučka a Ministerstvo dopravy SR. Organizáciu a odbornú garanciu zabezpečuje Občianska cykloiniciatíva Banská Bystrica.
Prečo sa zapojiť?
PRE SVOJE VLASTNÉ ZDRAVIE – Pohyb na bicykli a chôdza sú tým najlepším liekom na dnešný menej aktívny životný štýl.
PRE LEPŠIE MESTO PRE VŠETKÝCH – Čistejšie ovzdušie, tichšie a bezpečnejšie ulice a menej dopravných zápch.
PRE NAŠU PLANÉTU – Náš domov sa dusí, náš domov sa varí. Začnime od seba a prispejme svojou trochou k záchrane sveta.
PRE VÁŠ RODINNÝ ROZPOČET – Usporené financie za auto využite efektívnejšie. Auto nie je len o jeho tankovaní. Nielen nové, ale aj jazdené auto niečo stojí, budú potrebné jeho opravy alebo poistenie.
Ako sa môžete zapojiť?
Od 1. apríla do 7. júna je možnosť vytvoriť 2-4 členný tím zo zamestnancov svojej firmy, inštitúcie či organizácie. Tieto tímy sa môžu registrovať na webe dopracenabicykli.eu a v júni dochádzať do práce na bicykli, pešo alebo verejnou dopravou. Svoje jazdy si navyše môžu zaregistrovaní evidovať na platforme kampane a sledovať, ako sa im darí.














Pridajte komentár