Ocenenie Biele srdce získala zdravotná sestra Valéria Sabová z I. kardiologickej kliniky VÚSCH, ktorá pôsobí na oddelení intervenčnej kardiológie. Prestížne ocenenie je poďakovaním za dlhoročnú obetavú prácu, profesionalitu a ľudský prístup, ktoré denne venuje pacientom.
„Veľmi som vďačná za toto ocenenie, pretože je to ocenenie za celoživotnú prácu, ktorú som venovala zdravotníctvu. Mám veľmi rada svoju prácu, napĺňa môj život a ďakujem všetkým, že si to všimli,“ uviedla ocenená sestra.
Motivácia a práca s pacientmi
Práve práca s pacientmi je pre ňu najväčšou motiváciou. Na oddelení intervenčnej kardiológie sa často rozhoduje v minútach a každý úspešný zákrok prináša novú nádej.
„Na mojej práci ma najviac baví práca s ľuďmi. Keď máme na sále pacienta, ktorému ide o život a my mu otvoríme cievu a človek sa hneď cíti lepšie, je to pre mňa vysoká hodnota. Viem, že naša práca má pozitíva a má výsledok,“ približuje Sabová.
Intervenčná kardiológia patrí medzi odbory, ktoré sa neustále vyvíjajú a prinášajú nové možnosti liečby. Aj preto vníma zdravotníctvo ako profesiu, v ktorej sa človek učí celý život.















Pridajte komentár