fbpx
EAST MAG

Spoločné trávenie času rodičov s deťmi je dôležité aj pre zamestnávateľa

Rodinu si váži aj najväčšia IT spoločnosť v kraji. V súčasnosti majú jej zamestnanci dokopy takmer 3 000 detí, ktorým organizuje už tradičný Kids Day.Aj keď sa oficiálne oslavuje Medzinárodný deň detí 1. júna, pre množstvo iných podujatí sa rozhodla spoločnosť T-Systems Slovakia pripraviť deň plný hier a športu o týždeň neskôr 8. júna 2019. Kids Day 2019 si budú môcť zamestnanci IT firmy spolu so svojimi ratolesťami užiť v jazdeckom areáli UVLF na Sídlisku KVP.

Záleží nám na našich zamestnancoch, z ktorých je väčšina v produktívnom veku. K tejto etape života patrí v súkromí aj založenie si rodiny a výchova detí, čo sa darí aj našim kolegom. V súčasnosti máme v našich radoch takmer 1 800 otcov a mám. Celkovo tak ide o 2 839 detí v širokom vekovom rozmedzí. V roku 2019 sa doposiaľ do našej magentovej rodiny narodilo 90 detí,” približuje Juraj Probala, vedúci marketingu, PR a komunikácie spoločnosti.

Rodičovskú alebo materskú dovolenku aktuálne čerpá 353 zamestnancov spoločnosti, pričom 33 z nich sú muži. Vo firme sa raz ročne koná stretnutie pre rodičov, kde sú informovaní o svojich možnostiach a benefitoch pre svoje rodiny – napríklad letné tábory, štartovací balíček po narodení potomka či rôzne formy eventov, ktorého príkladom je ajKids Day 2019.

Takto vyzeral Kids Day v roku 2018. foto: T-Systems Slovakia

Kids Day bude tento rok pozostávať z hier, súťaží v športových disciplínach aj tvorivých dielní. Naším cieľom bolo pripraviť program pre celú rodinu, preto bude pre najmenšie deti vyčlenený priestor, kde sa aj ony budú môcť zabaviť. V jazdeckom areáli sa deti stretnú aj s maskotmi, verím, že veľký rozruch urobí aj Ujo Ľubo, ktorý v rámci Kids Day vystúpi. Celú organizáciu eventu malo na starosti približne 20 našich zamestnancov, ktorí sa prípravám venovali dobrovoľne vo voľnom čase, za čo im patrí vďaka,” zhrnul J. Probala.

Počas akcie, ktorá prebieha od 10:00 do 15:00 hod., si budú môcť deti vyskúšať programovanie robotov, maľovanie na tvár či prechod labyrintom. Pre rodičov bude počas dňa k dispozícii stánok, ktorý im poskytne základnú diagnostiku ich zdravia. Cieľom podujatia je rozhýbať celú rodinu – športovať preto budú nielen deti, ale spolu s nimi aj ich rodičia. Samozrejmosťou eventu bude aj catering a ekologický riad, ktorý šetrí životné prostredie.

T-Systems Slovakia

Spoločnosť vstúpila do života košického regiónu v januári 2006 pod názvom T-Systems Slovakia s.r.o. a od svojho začiatku je s regiónom nerozlučne spätá. To dokázala hneď v roku 2007, keď sa stala jedným zo zakladajúcich a aktívnych členov združenia Košice IT Valley.
Za posledné desaťročie vyrástla spoločnosť z nuly na druhého najväčšieho zamestnávateľa na východe krajiny. Zároveň patrí do prvej pätnástky najväčších zamestnávateľov na Slovensku, s viac ako 3 900 zamestnancami. Aj vďaka vysokokvalifikovaným a motivovaným zamestnancom je firmou s najrýchlejšie rastúcou pridanou hodnotou v rámci IT odvetvia na Slovensku. Cieľom spoločnosti je proaktívne vyhľadávať nové cesty, ako napredovať a kontinuálne sa transformovať na spoločnosť poskytujúcu inovatívne typy služieb.
V rámci strategických aktivít sa spoločnosť transformuje na moderného poskytovateľa služieb Informačných a komunikačných technológií kráčajúc v ústrety budúcnosti založenej na digitálnych technológiách. Tieto kroky realizuje s cieľom posunúť podnikanie z projektovo riadeného modelu na model inovatívne a produktovo orientovanej firmy. Spoločnosť obsluhuje z Košíc viac než 700 korporátnych zákazníkov, ale tiež klientov z oblasti verejnej správy a verejných inštitúcií najmä v priestore Európskej únie.

Pridajte komentár