EAST MAG
rekordný jún na letisku Košice

Rekordný jún na letisku Košice

V júni 2019 letisko Košice privítalo 27 184 dovolenkárov, čo predstavuje v danom mesiaci absolútny rekord v histórii letiska. Rovnako celý prvý polrok 2019 bol z hľadiska charterovej prepravy historicky najlepším – letiskom prešlo spolu 31 652 charterových cestujúcich.

Celkovo letisko Košice vybavilo počas tohto júna 62 095 cestujúcich, čo predstavuje medziročný nárast o 17,5 %, v absolútnom vyjadrení 9 265 cestujúcich. Za prvých 6 kalendárnych mesiacov tohto roka bolo celkovo vybavených 219 454 cestujúcich (medziročný nárast o 2,7 %, resp. o 5 670 cestujúcich). Z tohto hľadiska ide o najsilnejší jún, resp. prvý polrok za posledných 10 rokov a druhý najsilnejší v histórii letiska.

jún letisko Košice

Ako potvrdil Martin Jezný, riaditeľ letovej prevádzky na letisku Košice: „Napriek tomu, že minuloročná letná sezóna bola rekordná s takmer 170 000 vybavenými charterovými cestujúcimi, prvý polrok tohto roka naznačuje, že by sa nám mohlo podariť ju v tomto roku ešte o niečo prekonať.“

Doposiaľ najsilnejším dňom roka 2019 bol na letisku Košice 25. jún, kedy bolo vybavených spolu 3 873 cestujúcich, z toho 2 325 dovolenkárov na charterových letoch.

Výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva košického letiska Michael Tmej v tejto súvislosti povedal: „Za ešte lepšie výsledky v oblasti charterovej prepravy ako v rekordnom minulom roku vďačíme najmä skorému začiatku sezóny. K moru sa z Košíc lieta tento rok už od apríla, čo doteraz nebolo zvykom. Veľmi nás tento trend teší a veríme, že cestovné kancelárie budú v predlžovaní dovolenkovej sezóny v budúcnosti pokračovať.

Letná charterová sezóna odštartovala už 19. apríla letom spoločnosti Nesma Airlines do egyptskej Hurghady. Cestovné kancelárie ponúkajú s odletom z Košíc celkovo 14 destinácií v 9 krajinách:

Úplnou novinkou je sezónna pravidelná linka do cyperskej metropoly Larnaca, ktorá je prevádzkovaná od 11. júna spoločnosťou Cyprus Airways raz týždenne. Lieta sa každý utorok až do konca septembra lietadlom typu Airbus A319 s kapacitou 144 sedadiel. Letenky si cestujúci môžu zakúpiť na www.cyprusairways.com.

Bohatá ponuka letov je k dispozícii aj po uplynutí letných prázdnin. V období až do koncaoktóbra sa bude naďalej lietať do destinácií ako Rodos, Heraklion, Antalya, Hurgada a Sharm El Sheikh. Posledný charterový let je momentálne plánovaný na 3. 10. 2019 s odletom do Marsa Alam v Egypte.

Tí cestovatelia, ktorí plánujú počas leta objavovať vzdialenejšie destinácie ako napríklad New York, Chicago, Tokio, Singapur, Miami alebo európske destinácie, majú taktiež možnosť vybrať si z bohatej ponuky pravidelných dopravcov Poľské aerolínie, Austrian Airlines, ČSA alebo nízkonákladových spoločností ako Ryanair a Wizzair.

Všetky podrobné informácie a cestovateľské inšpirácie nájdete na www.zkosicdosveta.sk.

tlačová správa

Pridajte komentár