EAST MAG

Festival príležitostí Profesia days prichádza už po tretíkrát do Košíc

Metropola východného Slovenska na jeden deň opäť ožije pracovnými a vzdelávacími príležitosťami. Do Spoločenského pavilónu totiž mieri 3. ročník festivalu príležitostí Profesia days Košice. Vo štvrtok 26. septembra sa tak stretnú tisícky záujemcov so zástupcami vyše stovky firiem z regiónu i z celého Slovenska.

Až 5 000 návštevníkov zavítalo do Spoločenského pavilónu v septembri 2018, aby si vypočuli spíkrov ako komik Bekim, basketbalistka Zuzka Žirková či spoluzakladateľ GymBeam Dalibor Cicman a porozprávali sa so zástupcami firiem ako napríklad Kaufland, Lidl, GlobalLogic alebo VSE.

Ani na 3. ročníku festivalu príležitostí nebudú chýbať firmy z oblastí ako IT, administratíva, obchod a služby, bankovníctvo a financie, výroba a priemysel a ďalších. Okrem pracovných miest budú ponúkať odborné konzultácie a kariérne poradenstvo, ale aj modelové pohovory. Súčasťou budú aj populárne osobnostné, jazykové a IT testovania s bezplatným certifikátom.

Ostrovy príležitostí

Keďže Profesia days Košice nie sú obyčajným veľtrhom práce, ale festivalom príležitostí pre každého, na svoje si prídu aj tí, ktorí sú so svojou prácou spokojní, no majú chuť inšpirovať sa príbehmi známych a úspešných osobností z kultúry, športu či médií alebo rozšíriť svoje profesionálne vedomosti.

Novinkou tohto ročníka budú tzv. Ostrovy príležitostí – priestory vyčlenené pre workshopy a firmy pôsobiace v danej oblasti. Záujem o prácu v marketingu a IT je veľmi vysoký, práve preto sa tento rok môžu návštevníci tešiť na Ostrov kreativity a marketingu a Ostrov startupov & IT. Predstavia sa v nich zástupcovia lokálnych agentúr či marketéri z interných oddelení firiem, IT špecialisti a začínajúci či etablovaní podnikatelia. Tieto dva ostrovy doplní Ostrov zdravia zameraný na work-life balance, a teda ako zosúladiť osobný život s tým pracovným, čo je v dnešnej hektickej dobe veľmi aktuálne. Okrem workshopov budú jeho súčasťou aj merania tuku, zraku a zdravé firmy, ktoré poskytujú svojim zamestnancom „zdravé“ benefity.

Festival príležitostí Profesia days Košice prebieha 26. septembra 2019 od 9:00 do 19:00 v Spoločenskom pavilóne. Vstupenky zadarmo na www.profesiadays.sk.

tlačová správa

Pridajte komentár