EAST MAG

GusGus sa vracia do Tabačky

Islandská elektronická kapela GusGus sa po 7 rokoch vracia do Košíc. Svoj v poradí druhý košický koncert odohrajú 17. augusta o 20:00 hod. v priestoroch Tabačky Kulturfabrik.

Kapela vznikla v roku 1995 ako projekt 10 nadaných hercov, filmárov, fotografov, hudobníkov, dizajnérov a spevákov. Inšpiráciou k pomenovaniu GusGus bol nemecký film Angst essen seele auf, v ktorom jedna zo ženských postáv varila kuskus. Ich aktivity viedli najprv ku krátkemu filmu Pleasure, ktorý im priniesol viaceré ocenenia a uznanie kritikov. Zakrátko však začala prevládať hudobná stránka projektu.

REKLAMA

Už v roku 1996 boli jednou z najvyhľadávanejších elektronických kapiel Islandu. O rok neskôr, v roku 1997, vydali album Polydistortion, ktorý im zabezpečil kompletne vypredané turné a status celosvetovej hviezdy. Od roku 2016 tvoria zoskupenie iba dvaja členovia – Daníel Ágúst a Biggi Veira. Za viac ako 20 rokov svojho pôsobenia kapela vyskúšala rôzne žánre elektronickej hudby od techna cez trip-hop, house, trance, pop…

Začiatkom roka 2018 prišli GusGus s novým singlom „Featherlight“, ktorý predznamenal desiatu štúdiovku Lies Are More Flexible. Portál music OMH o albume napísal: „Gus Gus zostávajú jedným z najflexibilnejších počinov elektronickej hudby, kde členovia kapely prichádzajú a odchádzajú, vydavateľstva sa menia, ale kvalita piesní a produkcie zostáva na úrovni, o ktorej môže väčšina kapiel len snívať.“

GusGus navštívili Tabačku už v roku 2012, kedy zahrali pre vypredanú sálu ako headliner festivalu Moonride. Svoj druhý koncert v Tabačke odohrajú 17. augusta o 20:00 hod. vo Veľkej sále.

tlačová správa

Pridajte komentár