EAST MAG
WHO

Podpora WHO na boj s COVID-19 išla aj zo Slovenska, od firmy Dedoles

Karpatská nadácia podporuje projekty na zlepšovanie života ľudí na východnom Slovensku. J e aj partnerskou organizáciou medzinárodnej siete Transnational Giving Europe, ktorá zabezpečuje transparentný prevod darovaných peňazí medzi jednotlivými členskými krajinami. Pomáha tak rozvoju medzinárodnej solidarity, ktorá je v dnešných časoch dôležitá. WHO pomohla aj slovenská firma Dedoles.

Pandémia vírusu COVID-19 prekvapila a zasiahla celý svet. Na novú situáciu museli reagovať nielen vlády a štátne orgány jednotlivých krajín, ale aj takmer všetky firmy, mimovládne organizácie či jednotlivci. Mnohí sa rozhodli aj aktívne pomáhať a zmierniť dopad pandémie na spoločnosť.

REKLAMA

Jednou z týchto firiem je aj Dedoles, známa predovšetkým svojimi veselými ponožkami.

Veselšie nemocnice

Najskôr sme sa, samozrejme, postarali o našich zamestnancov, zabezpečili pre nich potrebné ochranné prostriedky a bezpečné pracovné prostredie. Urobili sme viacero opatrení v rámci fungovania firmy, ktoré s tým súviselo. Hneď potom sme začali rozmýšľať nad tým, ako ešte vieme pomôcť v boji s pandémiou,” uviedla Jana Hrubcová z Dedoles.

Ako poďakovanie za prácu lekárom a zdravotníckemu personálu firma darovala veselé ponožky Medicína. Takmer 4000 párov putovalo do všetkých krajských nemocníc na Slovensku, do nemocnice v Brne, Prahe a ďalších nemocníc v hlavných mestách krajín, kde spoločnosť pôsobí. 

Zákazníci darovali rekordnú sumu

Na Slovensku vzniklo viacero iniciatív, ktoré pomáhali zdravotníkom, nemocniciam a ďalším, ktorí pomoc akútne potrebovali. Firmy aj jednotlivci prispievali do týchto iniciatív finančne alebo pomáhali ako dobrovoľníci. Dedoles pripravil zbierku na podporu Svetovej zdravotníckej organizácie, ktorá je najvyššou svetovou autoritou v oblasti verejného zdravia so 194 členskými krajinami.

Na našich webových stránkach môžu ľudia za bežných okolností prispievať zaokrúhľovaním drobných na výsadbu stromov. Vzhľadom na vzniknutú situáciu sme sa rozhodli dočasne zmeniť účel tejto zbierky na boj proti COVID-19. Navyše sme sa zaviazali, že spoločnosť Dedoles tieto príspevky zdvojnásobí až do výšky 10 000 eur,” povedala Jana Hrubcová.

V mesiacoch marec až máj sa do zbierky zapojili ľudia z 15 krajín, vďaka čomu prispeje Dedoles WHO sumou 55 830 eur.

Ide o rekordnú podporu zahraničnej organizácie zo Slovenska, na ktorú prispievali jednotlivci. Väčšinou sa takéto dary objavujú len u nadnárodných korporácií, ktoré podporujú vybrané globálne iniciatívy spolu so svojimi dcérskymi spoločnosťami. Preto nás potešil tento dar od slovenskej firmy,” povedala Laura Dittel z Karpatskej nadácie.

Podpora vzdelávania v čase krízy

Aj Karpatská nadácia pomáhala v období pandémie virúsu COVID-19. „Keď sa zavreli školy a vzdelávanie sa presunulo do online prostredia, bolo nám jasné, že deti zo sociálne slabšieho prostredia sa nebudú vedieť zapojiť a musíme im pomôcť. Vzdelávanie je jedinou šancou pre ich lepšiu budúcnosť.“ povedala Laura Dittel.

Nadácia otvorila program Škola napriek korone, v ktorom poskytovala rýchlu finančnú podporu pre školy a neziskové organizácie a ich nápady ako zabezpečiť pokračovanie vzdelávacieho procesu. V rámci programu podporili takmer 30 žiadateľov a pomohli tak viac ako 5000 deťom. 

tlačová správa

Pridajte komentár