fbpx
EAST MAG
práca v záhrade

Sociálny podnik KSK pomáha východniarom aj v domácnosti a záhrade

Na platbu za starostlivosť o domácnosť a záhradu už môžu východniari používať servisné poukážky, ktoré výrazne zvýhodňujú odkázané osoby.

Po prvej divízii Sociálneho podniku Košického samosprávneho kraja Stavba už úspešne funguje aj druhá prevádzka – Dom a záhrada. Zamestnanie tak vďaka župnému Sociálnemu podniku našli ďalší východniari, ktorí si pre zdravotné či iné dôvody s ťažkosťou hľadali prácu. „Sociálny podnik Košického samosprávneho kraja na začiatku zamestnával sedem ľudí, aktuálne v ňom pracuje už 32 znevýhodnených uchádzačov o zamestnanie. Postupne získavajú pracovné návyky a majú šancu zlepšiť aj svoje vyhliadky na trhu práce. So stavebnými prácami pomáhali napríklad pri rekonštrukcii budovy na Továrenskej ulici v Košiciach, kde sa presťahovalo Divadlo Romathan, aktuálne pracujú na výstavbe komunitného centra na Luníku IX. Keďže sa náš sociálny podnik osvedčil, rozšírili sme ho o novú prevádzku. Naši zamestnanci pomáhajú už aj v záhrade, napríklad s kosením, strihaním stromov, či so zberom úrody,“ povedal predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Služby Sociálneho podniku KSK si môžete objednávať prostredníctvom jednoduchého online formulára

Prevádzka Dom a záhrada zamestnáva v súčasnosti deväť ľudí. Obdobie babieho leta využívajú na spracovanie zvyškov úrody či prípravu záhrad na zimu. Zorientovať sa v jesennom harmonograme prác v záhrade pomôže obyvateľom špeciálny kalendár odporúčaných prác na konkrétne jesenné mesiace. Na Sociálny podnik KSK sa môžu obrátiť aj tí, ktorí potrebujú pomôcť s nákupmi, upratovaním domácností, vrátane umývania okien, prania alebo žehlenia. Služby Sociálneho podniku KSK si možno objednávať prostredníctvom formulára na https://www.spksk.sk/dom-zahrada.

Formulár KSK
Formulár na objednávku služieb zo Sociálneho podniku KSK.

Novinkou Sociálneho podniku KSK je, že pri platbe za starostlivosť o domácnosť a záhradu je možné využiť aj servisné poukážky v dvoch farbách. Poukážky modrej farby sú určené pre širokú verejnosť. Tie v ružovej farbe si môžu zakúpiť sociálne odkázané osoby, ktoré môžu služby krajského sociálneho podniku využiť s 50-percentnou zľavou. Servisné poukážky je možné zakúpiť na Úrade práce sociálnych vecí a rodiny na Staničnom námestí 9 v Košiciach.

tlačová správa

komentár: 1