fbpx
EAST MAG
Art&Tech Days konferencia

Festival Art&Tech Days bude online, ale aj naživo v Kunsthalle

Medzinárodný festival Art & Tech Days je určený pre fanúšikov sveta technológií a umenia. Piaty ročník s témou Human responsibility prinesie konferenciu, multimediálny koncert či media artovú výstavu. Časť programu prebehne online, časť naživo v Kunsthalle.

Konferencia bude ONLINE

Každoročným „highlightom” festivalu je konferencia Art & Tech Conference. Aj v roku 2021 predstaví svetových spíkrov, no z dôvodu pandémie sa uskutoční iba ONLINE, a to už 25. 11. 2021 o 10:00 hod. V zozname figuruje umelec a aktivista Neil Harbisson, ktorý je oficiálne uznaný za kyborga. Do lebky si nechal implantovať anténu, vďaka ktorej „počuje farby”.

Michaela Magas
Michaela Magas
Neil Harbisson by Hector Adalid
Neil Harbisson. Foto: Hector Adalid

O krajinách budúcnosti porozpráva Daan Roosegaarde. Holandský umelec a inovátor vyvíja so svojím tímom zo Studio Roosegaarde inteligentné a udržateľné prototypy miest zajtrajška. Dan získal veľké množstvo prestížnych ocenení a je nositeľom titulu Young Global Leader na Svetovom ekonomickom fóre. Forbes a Good 100 ho označili ako kreatívneho iniciátora zmien a v roku 2016 bol v Holandsku vyhlásený za umelca roka.

Téme inovácii a prepojeniu vedy a priemyslu sa už 25 rokov venuje Michaela Magas – zakladateľka a výkonná riaditeľka MTF Labs v Štokholme, celosvetovej komunitnej platformy s viac ako 8000 inovátormi a výskumníkmi. Vyše 20 rokov viedla Stromatolite Design Lab v Londýne so zahraničnými klientmi, ako Apple, Nike a Nokia. Na tému Human responsibility porozpráva aj urbanista Haris Biskos. S tímom synAthina v Aténach vyvíja prototypy mestských a sociálnych inovácií s využitím participatívnych procesov, ktoré pomáhajú mestu riešiť jeho výzvy. Nabitý program uzatvárajú urbanistka v službách spravodlivejšieho mestského plánovania Milota Sidorová a nemecký umelec Abel Korinsky.

Art & Tech konferencia

Svetová premiéra a mediaartová výstava

Spolupráca festivalu Art & Tech Days a Štátnej Filharmónie Košice prinesie multimediálny koncert, ktorý spája tvorbu za hranicou umeleckých disciplín. Unikátnu prehliadku orchestrálnych diel hudby 20. storočia i aktuálnych trendov doplní minimalistický vizuál a svetelný dizajn Borisa Vitázka. Veľkú pozornosť si zaslúži svetová premiéra diela Birds and Fishes od dirigenta Mariána Lejavu, ale aj diela od skladateľov, ako Arnold Schoenberg, György Ligeti, Anna Thorvaldsdóttir. Súčasťou koncertu bude media artová výstava s názvom Responsive Tables od košického umelca Borisa Vaitoviča. To všetko sa udeje 24. novembra o 19:00 v košickej Kunsthalle.

Neodmysliteľnou súčasťou sprievodného programu je aj medzinárodný herný festival Game Days, ktorý prepája kreativitu, umenie, business a fanúšikov videohier. Podobne ako Art & Tech Conference sa uskutoční online, od 25. do 27. novembra. Na tému zodpovednosti v biznise sa pozrie East Innovation Conference od AmCham, a to 23. novembra, taktiež ONLINE.

Viac informácií o programe nájdete na www.atdays.sk, lístky sú v predpredaji cez sieť tootoot. Hlavným partnerom festivalu je Tatra Banka.

Pridajte komentár