fbpx
EAST MAG
Zdroj foto: Knižnica pre mládež mesta Košice

Kto sa stane novým kráľom/kráľovnou detských čitateľov

Knižnica pre mládež mesta Košice začala hľadať nového kráľa/kráľovnú detských čitateľov. O titul sa môžu uchádzať čitatelia šiesteho a siedmeho ročníka základných škôl resp. prvého a druhého ročníka osemročných gymnázií.

Úlohou kandidátov bude absolvovať dve súťažné kolá a záverečný rozhovor s porotou  

Súťaž o titul kráľa/kráľovnej detských čitateľov sa v košickej knižnici koná každoročne. Aktuálne bude pozostávať z dvoch súťažných kôl, ktoré určia finalistov. „Súťaž štartuje v pondelok 20. februára 2023 pobočkovými kolami. Pokračovať bude vyraďovacím semifinálovým kolom, ktoré pobeží od 3. marca 2023,“ hovorí k priebehu súťaže Kamila Prextová, riaditeľka knižnice a upresňuje, že prvé kolo bude prebiehať vo všetkých devätnástich pobočkách knižnice po celom meste. „Kým to prvé kolo, ako je to už tradičné, preverí prehľad v literatúre, samozrejme s prihliadnutím na vek súťažiacich, cieľom druhého, semifinálového kola bude zistiť čitateľský profil jednotlivých adeptov/adeptiek na tento post. Za úlohu preto od nás dostanú vypracovať prezentáciu literárneho žánru, ktorý čítajú najradšej. Je jedno akú cestu si na to zvolia, či to bude power-pointová prezentácia, krátke video alebo nejaká esej, úvaha. Autorov najlepších prác si pozveme 30. marca 2023 o 10.00 hodine do pobočky LitPark, na Kukučínovej 2, Košice na záverečný rozhovor s porotou, ktorá následne určí absolútneho víťaza, nášho nového kráľa respektíve kráľovnú.“

Zdroj foto: Knižnica pre mládež mesta Košice

Do súťaže o kráľovský titul sa môžu zapojiť čitatelia Knižnice pre mládež mesta Košice, žiaci 6. a 7. ročníkov základných škôl, alebo študenti I. stupňa osemročných gymnázií. „Kto získa kráľovský titul určí porota, tentoraz do nej zasadnú členovia knižničného parlamentu,“ dodáva na záver Kamila Prextová.

tlačová správa

Pridajte komentár