fbpx
EAST MAG
Aká by mala byť skutočne luxusná sedačka? Ilustračná fotografia
Zdroj obrázka:sutthinon602/Adobe.com

Aká by mala byť skutočne luxusná sedačka?

Luxus je synonymom pre nádheru a prepych, avšak pre každého je luxusné niečo iné. Niekto túži po luxusne pohodlnej sedačke. Pre iného sú dôležité jedinečný vzhľad a vysoko kvalitné materiály. Ideálne však je, keď sa všetky tieto vlastnosti stretnú v jednom kuse nábytku, ktorým môže byť aj sedačka.

Ako by mala vyzerať vaša nová štýlová luxusná sedačka?

Na prvý pohľad luxusná

V tomto momente sa mnohým vybaví originálna chesterfield sedačka. Už desaťročia ju považujeme za jeden zo symbolov luxusu. Niet sa čomu čudovať, keďže už od 18. storočia je tento model považovaný za nábytok pre bohatých.

Chesterfield nábytok spoľahlivo spoznáte podľa rolovaných opierok rúk a hlboko všitých gombíkov na čalúnení. Keď sa jedinečný vzhľad spojí s kvalitnou prírodnou kožou, nedá sa pochybovať o tom, že ide o luxusnú sedačku.

Chesterfield sedačky sa ale vyrábajú aj z imitácie kože alebo s textilným čalúnením, takže výber farieb a textúr je dnes bohatý. Rovnako tak máte možnosť vybrať si sedačku v rôznych cenový kategóriách. 

Jednoduché, moderné a luxusné sedačky

Luxus môže mať aj jednoduchšiu podobu, ktorá však neuberá na kvalite. Príkladom sú sedačky v art deco štýle. Často majú zamatový poťah, ktorý očarí už na prvý pohľad. Tento štýl je spätý s medzivojnovým obdobím. Lepšie situovaní ľudia si v tom čase život skrášľovali farbami a dekoráciami.

Zástupcom tohto štýlu je aj zamatová dvojsedačka Vermont v smaragdovozelenej farbe a s nožičkami zlatej farby. Sofistikovaná sa napríklad výborne hodí do minimalistických a moderných domácností, no zapadne aj do klasickejšieho štýlu.

Aké vlastnosti by mala mať ideálna sedačka?

Ideálny vzhľad je záležitosťou vkusu a štýlu, v ktorom máte zariadenú domácnosť. j Nezabúdajte však ani na funkčné vlastnosti nábytku. Konkrétne máme na mysli výplň, čalúnenie a materiál konštrukcie. Ak má sedačka zvládnuť bežný každodenný rodinný život, mala by mať odolné čalúnenie, ktoré zvládne záťaž a jednoducho sa udržuje. Tí čo si chcú užívať viac luxusu by mali siahať po sedačkách s koženým čalúnením. Hrúbka čalúnenia by mala byť aspoň 1,5 mm.

Výplň má zásadný vplyv na komfort aj životnosť. Sedačka s výplňou z PUR peny by mala mať tvrdosť minimálne T20 a viac. Tuhšie a odolnejšie sú bonellové pružiny. Vlnovcové pružiny sú mäkšie ako bonellové a často sa kombinujú s PUR penou. Vďaka tomu je sedenie o niečo mäkšie, ale trvácne. Pozornosť rozhodne venujte aj konštrukcií, kvalitnejšie modely ju majú z dreva alebo z kovu, cenovo dostupnejšie najčastejšie z drevotriesky.

Bez ohľadu na to, pre ktorý model sa rozhodnete, nikam nemusíte cestovať, pretože tie najlepšie luxusné sedačky a kvalitný nábytok v art deco, vintage alebo rustikálnom štýle nájdete aj v e-shope Estila.sk.

Pridajte komentár