EAST MAG
ubytovanie v korunách stromov

Unikátne ubytovanie v korunách stromov s wellness v Tokajskej oblasti

Tradičné hotely už dávno nie sú jedinou možnosťou pre návštevníkov túžiacich po nezabudnuteľnom zážitku v prírode. Projekt “Tokajské domčeky v korunách stromov s wellness” bol podporený Košickým samosprávnym krajom. Toto unikátne ubytovanie v korunách stromov prináša revolučnú formu ubytovania a relaxácie, ktorá spája divokú krásu prírody s moderným pohodlím. Inovatívne zariadenie sa nachádza vo vinohradníckej oblasti v Košickom kraji. Otvára svoje dvere v snahe obohatiť návštevnícky zážitok pre milovníkov prírody a ekoturizmu.

„Netradičné ubytovanie v korunách stromov sa stalo trendom zážitkového ubytovania po celom svete. Veľmi ma teší, že táto moderná a atraktívna novinka bude prístupná aj v našom kraji. Ide o ďalší významný prvok, ktorý obohatí turistický ruch v Košickom kraji a prinesie nového ducha na dolný Zemplín, teda do oblasti, ktorá má svoje jedinečné čaro a potenciál. Územie slovenského Tokaja je už teraz známesvojím výborným vínom a pôvabnými cyklistickými trasami. Som presvedčený, že projekt “Tokajské domčeky v korunách stromov s wellness” na tento bohatý základ úspešne nadviaže. Verím, že tieto domčeky budú nielen zaujímavým miestom na oddych a relaxáciu, ale aj inšpiráciou pre ďalších investorov, ktorí uvažujú o rozvoji svojich podnikateľských aktivít na našom území. Som presvedčený, že takýto druh projektov prispeje nielen k rozvoju udržateľného turistického ruchu, ale aj k celkovému rozvoju a prosperite nášho kraja,“ informoval predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Ubytovanie v korunách stromov
Unikátne ubytovanie v korunách stromov s wellness v Tokajskej oblasti
Zdroj foto: Košice Región Turizmus

Dedinka siedmich stromových domčekov s wellness centrom

Tokajské domčeky v korunách stromov s wellness je projektom, ktorý zabezpečí jedinečný celoročný zážitok v prírode. Sedem domčekov je vybudovaných vo vzdušných korunách stromov, ako súčasť lesoparku Campingu Malá Bara. Toto originálne ubytovanie predstavuje spojenie prírody, architektúry a pohodlia. Domčeky sa prepájajú lanovými premosteniami, čo pobytu pridáva dobrodružný rozmer. Návštevníci majú možnosť relaxovať v komfortných ubytovacích jednotkách, z ktorých sa im naskytne nádherný výhľad na okolitú prírodu. Zároveň majú prístup k wellness centru, kde si budú môcť oddýchnuť a zregenerovať sa vo výnimočnej atmosfére.

„Našimi Tokajskými domčekmi v korunách stromov, prepojenými s wellness, sme chceli oživiť kúzelnú vinohradnícku oblasť . Jej návštevníkom chceme poskytnúť nezabudnuteľný zážitok počas celého roka. Podarilo sa nám vytvoriť dedinku siedmich útulných domčekov, ktoré sú spojené lanovými mostíkmi, s centrálnou terasou. Tu si ubytovaní môžu vychutnať pohodlie a krásny výhľad na okolitú prírodu. Päť domčekov dostalo pomenovania podľa odrôd vína z tejto oblasti – Lipovina, Muškát žltý, Furmint, Zeta a Kabar a ďalšie dva nesú názov Vírivka a Sauna,“ vysvetľuje realizátor projektu Ivan Fedor za spoločnost FED-comp, s.r.o..

„Cieľom nebolo len vytvoriť netradičné ubytovanie v korunách stromov s wellness zážitkami, ale zabezpečiť aj spojenie s miestnymi vinármi, s ktorými sa bude dať dohodnúť na ochutnávke tokajských vín. Ubytovanie je možné si rezervovať cez oficiálnu webovú stránku Campingu Malá Bara alebo cez booking platformu. Očakávame, že samotný wellness komplexbude na prijímanie návštevníkov pripravený v priebehu mesiaca októbra. Tešíme sa na všetkých, ktorí vstúpia do sveta, kde sa luxus a príroda stretávajú v harmónii a vychutnajú si tunajšiu atmosféru plnými dúškami,“ pozýva Fedor.

ubytovanie v korunách stromov
Unikátne ubytovanie v korunách stromov s wellness v Tokajskej oblasti.
Zdroj foto: Košice Región Turizmus

Nová dimenzia ubytovania a relaxácie v Campingu Malá Bara

V rámci širokej ponuky kempingov a ubytovacích zariadení si Camping Malá Bara vybudoval svoje renomé vďaka vynikajúcej kvalite poskytovaných služieb, prozákazníckej orientácii aj inovatívnym prístupom. Pozitívnymi referenciami si získava rešpekt nielen u svojich existujúcich klientov, ale aj v rámci širšieho regiónu u svojich budúcich hostí. Možnosť ubytovať sa v domčekoch na stromoch s wellness ešte viac pridáva na jeho atraktívnosti.

„Domčeky sú ako malé poklady v náručí stromov, ktorých objavovanie návštevníkom prináša skutočný zážitok z blízkeho spojenia s prírodou. Týmto spôsobom sa Camping Malá Bara stáva ešte inšpiratívnejším pre ostatných podnikateľov a poskytovateľov služieb v tokajskej oblasti. Táto lokalita očaruje nielen svojím prírodným pôvabom, ale ponúka aj bohatý výber aktivít a atrakcií. Možnosť cykloturistiky v krásnom prostredí viníc je bonusom pre aktívne trávenie voľného času. Neďaleko kempingu sú gazdovské pivnice v obciach Veľká Tŕňa, Malá Tŕňa, Viničky alebo Čerhov, ktoré sú známe svojou jedinečnou atmosférou a obľúbenými eventmi, ako napríklad Deň otvorenýchtokajských pivníc,“ hovorí výkonná riaditeľka Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková,

„Okrem toho je tu množstvo ďalších miest, ktoré stoja za návštevu – vyhliadková veža v Malej Tŕni, Chateau Grand Bari so skvelou gastronómiou, kaštieľ Rákócziv Borši, či možnosť zažiť plavbu loďou po Bodrogu. Sompresvedčená, že Tokajské domčeky v korunách stromov s wellness budú pre návštevníkov Košického kraja nezabudnuteľným zážitkom, a že ich pozitívny dopad na kvalitu a pestrosť tunajšej ponuky prispeje k tomu, aby naša tokajská oblasť stále viac lákala aj turistov z rôznych vzdialenejších kútov sveta,“ vyzdvihla význam zrealizovaného projektu výkonná riaditeľka.

Košice Región Turizmus

Košice Región Turizmus je organizácia zaoberajúca sa destinačným manažmentom pre región Košického kraja. Orientujeme sa na marketing a rozvoj destinácie, ale aj vytváranie produktov cestovného ruchu. Za naše základné hodnoty považujeme kreatívny prístup, inovatívne riešenia a budovanie efektívnych partnerstiev.

komentár: 1