EAST MAG
Knižka Lenky Bandurovej
Foto: Archív L. Bandurovej

Knižka o sirote Anji je plná záhad. Poteší deti i dospelých

Príbeh zahalený rúškom tajomstva, napätia a záhad. Román pre dospievajúce dievčatá, v ktorom má podľa autorky hlavná hrdinka štipku z Anny zo zeleného domu, Jany Eyrovej i Enoly Holmes. Možno i práve vďaka vám uzrie knižka Anja hľadá cestu domov od Lenky Bandurovej svetlo sveta.

Anja sa zo dňa na deň stane sirotou, a pretože na svete nemá nikoho, kto by sa jej ujal, putuje do sirotinca. Dievčina si musí zvykať nielen na nový režim a pocity osamelosti, ale odrážať aj nepriateľské výpady niektorých chovaniek. Čoskoro si ale začne všímať podivnosti, ktoré sa dejú okolo ponurého sirotinca a aby toho nebolo málo, v pätách má tajomné čierne motýle, ktoré chcú, aby vyriešila záhadu Prekliatej veže. Pomôže jej v pátraní Hrobárov beštiár? A komu patrí náhrobok, ktorý nikto nemal objaviť? A prečo, keď v noci všetci spia, sa cudzí chlap zakráda do sirotinca?  Zatiaľ čo Anja hľadá odpovede na svoje otázky, zisťuje, že sa občas všetci ocitneme na rázcestí, z ktorého musíme znovu nájsť cestu domov…

Foto: archív L. Bandurovej

Autorka nie je žiadny nováčik

Pri čítaní budú mať zimomriavky nielen dievčatá od 12 rokov, pre ktoré je titul prioritne určený, ale i dospelí čitatelia. Zároveň je príbeh citlivou sondou do duše dieťaťa, ktoré sa musí vyrovnať so stratou najbližšej osoby.

Autorka Lenka Bandurová nie je na knižnom trhu nováčikom. Úspech zaznamenala románom Lea Honor: Třpytící se město a jej fanúšikovia sa nevedia dočkať ďalšieho titulu.

Foto: archív L. Bandurovej

„Knihu som začala písať asi pred dvoma rokmi a už v tej chvíli som vedela, že ju budem prekladať do slovenského jazyka. Prečo? Svoju prvú knihu som vydala vo veľkom vydavateľstve Albatros a na moje prekvapenie zaujala viac slovenské publikum, takže som sa rozhodla ďalšiu vydať už priamo v slovenčine,“ objasnila svoj zámer.

Aktuálne môžete vznik jej knižky o Anji podporiť v rámci kampane na StartLabe.

PR článok

Zaujíma vás svet knižných noviniek? U nás objavíte množstvo inšpirácií na čítanie.

Pravidlá súťaže o knižku, ktorej sa môžete zúčastniť na FB IndexMag, nájdete na: https://eastmag.sk/pravidla-sutazi/.

Pridajte komentár