EAST MAG
Víťazný tím z filmovej školy
Foto: Karolína Kollárová

Súťaž úradu vlády vyhrali študenti z filmovej školy v Košiciach

Veľký úspech dosiahli študenti Súkromnej školy umeleckého priemyslu filmová v Košiciach. Obsadili prvé miesto a vyhrali tak súťaž Úradu vlády Slovenskej republiky Ako pomohli eurofondy môjmu regiónu, ktorú úrad vyhlásil pri príležitosti Dňa Európy už desiatykrát.

Timea Laura Kováčová spolu s Klárou Cahajlovou, Lilianou Bohdanou Kohlamayerovou a Ľubomírom Zábojom vytvorili video Doplnková infraštruktúra pre cyklistov v meste Košice. Petra Maleca z Odboru informovanosti a publicity Úradu vlády SR potešilo, že do súťaže sa zapojilo pomerne dosť účastníkov, pričom tri príspevky úrovňou vyčnievali.

REKLAMA

„Víťazný Timein nás zaujal najmä kreativitou a zapojením animácie, čo nás dostalo. A nebol to len môj názor, ale všetkých hodnotiteľov. Je vidieť, že ste kreatívna škola,“ vyjadril sa P. Malec, ktorý víťaznému tímu odovzdal hlavnú cenu, outdoorovú GoPro kameru Hero8.

Timea Kováčová a Peter Malec z Úradu vlády SR. Foto: Karolína Kollárová

Tím z druhákov sa natrápil, no vyšlo to

Z eurofondov, ktoré mesto dostalo, si Timea vybrala cyklotrasy a potom zložila zo spolužiakov z 2. F tím, ktorý na videu spolupracoval.

„Som rada, že sme boli dobre zohraní a navzájom sme si pomáhali. Celý film sme pripravovali asi týždeň, z toho natáčanie nám zabralo jeden deň. Potom sme to museli zostrihať, pracovali sme aj so zvukom a moja spolužiačka nám robila animáciu, takže si myslím, že sme sa na tom natrápili,“ zhodnotila úsilie tímu Timea Kováčová.

Klára Cahajlová mala na starosti zvuk a zároveň nahovorila komentár, Liliana Bohdana Kohlmayerová vytvorila animácie na začiatku videa a Ľubomír Záboj si vo videu zahral a pomáhal so strihom. Okrem hodnotnej kamery, ktorú využijú pri ďalšej tvorbe, dostali aj lekárničku, zápisník a darčekovú taštičku.

Úrad vlády vyhlásil súťaž 9. mája 2023, uzávierka bola 2. októbra 2023. Cieľom súťaže je okrem iného podporiť tvorivosť a originalitu mladých ľudí, vytvoriť pre nich možnosť na prezentáciu svojich schopností, talentu, ale aj mesta či regiónu, z ktorého pochádzajú, kde bývajú alebo študujú. 

Víťazné video si môžete pozrieť tu:

tlačová správa

Pridajte komentár