EAST MAG
UPJŠ_Noc_v_džungli_
Foto: archív Botanickej záhrady

Nočná džungľa v Botanickej záhrade opäť ožíva

Po minuloročnom úspešnom podujatí Noc v džungli Botanická záhrada Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach pokračuje s komentovanými večernými prehliadkami pri farebnom osvetlení a v sprievode zvukov džungle. Podobne ako v minulej sezóne aj túto zimu budú prehliadky prebiehať každý piatok a sobotu od decembra 2023 do februára 2024 so začiatkom buď od 18. hodiny, alebo 19. hodiny.

„Komentované večerné prehliadky v skleníkoch botanickej záhrady pod názvom Noc v džungli sme pre verejnosť sprístupnili od decembra minulého roka. Tešili sme  sa veľkému záujmu zo strany návštevníkov, preto chceme vyhovieť záujemcom aj  v tomto roku,“ informuje a na podujatie pozýva riaditeľ Botanickej záhrady UPJŠ  v Košiciach prof. RNDr. Pavol Mártonfi, PhD.

REKLAMA

Zážitková expozícia Noc v džungli vznikla vďaka inštalácii audiovizuálnej techniky, ktorá bola finančne podporená spoločnosťou Východoslovenská energetika Holding a.s. Inštaláciou technológie vznikla nová a jedinečná atrakcia pre návštevníkov. Počas večerného sprevádzania môžu zažiť tajomnú atmosféru, počuť reálne zvuky džungle a spoznať tropické rastliny z inej perspektívy. Každá prehliadka trvá 50 minút a je určená predovšetkým pre dospelých a staršie deti.

V harmonograme prehliadok sú posledné tri decembrové termíny. Aktuálne sú však už spustené aj rezervácie januárových a februárových termínov. Vstupenky sú dostupné prostredníctvom portálu tootoot.fm Prihlásiť sa na termín je možné najneskôr 24 hodín pred konaním podujatia.  

tlačová správa

Pridajte komentár