EAST MAG
Festival voľného času
Foto: LEMUR

Lámete si hlavu, ako vybrať deťom vhodný krúžok? Po roku je tu opäť Festival voľného času

Originálne, veselé a kreatívne. Podujatie Festival voľného času v OC Cassovia prichádza po vlaňajšej úspešnej premiére opäť medzi Košičanov. Rodičom uľahčí rozhodovanie, ako vybrať ten naj spôsob trávenia voľného času pre deti a deťom zasa prinesie množstvo zábavy. Uskutoční sa v OC Cassovia v sobotu 27. januára od 10:00 do 16:00 hod.

Zorientovať sa v pestrej ponuke záujmových krúžkov nie je jednoduché, najmä ak deti láka množstvo aktivít a kým jeden deň preferujú šport, druhý sú očarené kreslením či modelárstvom. Práve v rámci festivalu si budú môcť všetko vyskúšať na vlastnej koži a porozprávať sa, spolu s rodičmi, so zástupcami jednotlivých krúžkov. 

REKLAMA

Medzi prezentujúcimi nájdu návštevníci napríklad zástupcov Lezeckej steny Rozlomity, ktorí priamo na reálnej lezeckej stene ukážu základy lezenia, ale i zástupcov Kid Genius Academy na rozvoj intelektu, vďaka ktorým sa dieťa naučí počítať ako naozajstný macher. Láka vaše deti skôr šport? Festivalu sa zúčastnia i zástupcovia tanečnej školy UNOSTAR či hokejového klubu z Arény sršňov. Chýbať nebudú lukostrelci ani netradičný detský pole dance. 

Foto: LEMUR

Originálne pokusy, taekwondo i výroba grafických listov

V ponuke podujatia budú aj skauti, taekwondo či krúžok Veselá veda, v rámci ktorej si malí zvedavci budú môcť užiť priamo na mieste rozmanité originálne pokusy.

“Zážitkové bádanie v deťoch zanecháva radosť z poznávania a učenia. S Veselou vedou môžu deti samy, slobodne a bezpečne skúmať, objavovať a hrať sa. Môžu slobodne prejaviť svoju prirodzenú zvedavosť a túžbu objavovať… Skúšať čo to urobí, keď…” so sprievodcom – lektorom a bez strachu zo známok, zlyhania alebo hodnotenia. Veríme, že najväčšie objavy obvykle nedosahujú tí, ktorým sa podarí všetko na prvýkrát, ale tí, ktorí i po mnohých nezdaroch dokážu pokračovať,” skonštatovala regionálna koordinátorka Ingrid Lenivá.

Uprednostňujú vaše deti skôr niečo tvorivé? Množstvo stanovíšť Centra voľného času ich okúzli naozaj na dlhý čas a talentovaných výtvarníkov svojím pozorným zrakom odhalia pedagógovia zo ZUŠ Irkutská.

“Chcem vyjadriť vďačnosť za príležitosť prezentovať našu školu na Festivale voľného času. Sme radi, že budeme môcť zdieľať naše aktivity a poslanie s širšou verejnosťou. Malí návštevníci budú môcť kresliť na stojane, vyrobiť si vlastnoručne grafický list či zaujímavý papier,” pozýva riaditeľka ZUŠ Irkutská, Zuzana Uhrinová.

Foto: LEMUR

Lego, enkaustika aj železničné modely

Centrum voľného času, Orgovánová 5 sa zúčastní Festivalu voľného času už druhýkrát. “Aj teraz ponúkneme pohľad na našu činnosť cez rôznorodé aktivity umeleckého, športového, technického či zábavného zamerania. Verím, že naša ponuka zaujme návštevníkov, osobne si čo-to prídu vyskúšať a neodnesú si len vlastnoručne vytvorené výrobky, ale aj dobrý pocit, zážitok a motiváciu pridať sa k nám – do veľkej  rodiny ´cévečé´,” zhrnula zástupkyňa riaditeľky,  Lucia Lyková.

Prezradila, že sa účastníci môžu tešiť  na  tvorbu kreslenej animácie snímanej mobilným telefónom pomocou aplikácie Stop motion studio, tvorivé dielne, enkaustiku, skladanie lega, športovú prekážkovú dráhu, jumping – trampolínky, zdobenie perníčkov, pozorovanie oblohy astronomickým ďalekohľadom, zábavný astrotest či ukážku železničných modelov.

Foto: LEMUR

Pokiaľ sa nadanie či talent dieťaťa podchytí vo vhodnom veku, je veľká šanca, že ho bude rozvíjať a možno sa neskôr stane i oblasťou, ktorej sa bude venovať profesionálne. Vždy však musíme myslieť na to, aby ho zvolená oblasť čo najviac bavila a napĺňala. Festival má ambíciu pomôcť rodičom i deťom zorientovať sa a ponúknuť rôzne možnosti trávenia voľného času. Vstup je voľný. Tešíme sa na všetkých v sobotu 27. januára od 10.00 do 16.00 hod.

tlačová správa

komentár: 1