EAST MAG
banner-v-kosiciach-to-zije
Foto-koláž: L. Bollová

V Košiciach to žije – prinášame program od 18. do 24. januára

Chcete sa vybrať za kultúrou, umením či športom? Nech sa páči, naše tipy.

ŠTVRTOK 18. januára

Pozývame vás na diskusiu a prezentáciu knihy Petra Juščáka Desaťkrát Gulag dnes od 19:00 hneď po proteste do košického Artfora na Hlavnú ulicu. Večer moderuje Peter Neuwirth.

REKLAMA

Všetkých milovníkov vážnej hudby určite poteší dnešný Mozartov Koncert pre klarinet, ktorý si môžu vychutnať od 19:00 hod. v priestoroch Domu umenia v podaní skvelých hudobníkov zo štátnej filharmónie Košice. V úlohe dirigenta sa predstaví Sander Teepen, na basetový klarinet zahrá Anna Paulová. Odznie v premiére nové dielo Ľubice Čekovskej, i Wolfgang Amadeus Mozart: Koncert pre klarinet a orchester A dur KV 622 a Felix Mendelssohn Bartholdy: Symfónia č. 3 a mol Škótska op. 56.

Nízkotučný život (nejem, nežijem, nemilujem) je komédia o diétnej láske, vzdelaní a viere, ktorú si dnes o 19:30 môžete pozrieť v Divadle Grand. A to hneď v hviezdnom obsadení hercov z divadla GUnaGU. Štyrom herečkám, ktoré patria k najlepším komičkám na Slovensku, sekunduje Viktor Horján ako ženské alter ego. Cez vtipné príbehy protagonistiek sa postupne odhaľujú ich životy a problémy doby v ktorej žijeme. Hrajú: Petra Polnišová/alt. Evelyn, Zuzana Šebová, Darina Abrahámová, Anikó Vargová, Viktor Horján.

Zdroj: archív organizátora

PIATOK 19. januára

Dnes privíta košický hudobný klub Collosseum najlepší tribute projekt skupiny Depeche Mode, nemeckú hudobnú formáciu Forced To Mode. Nasledovať bude Depeche Mode Party (DJs Škodis a Gabriel). Koncert štartuje o 19:00 hod.

SOBOTA 20. januára

Príďte si pozrieť najmodernejšie trendy pre váš najkrajší deň v živote na výstavu SVADBA 2024. Podujatie štartuje dnes o 10:00 hod. v OC Galéria. K dispozícii budú vystavovatelia svadobných a spoločenských šiat, hotely, cateringové služby a kvetinárstva, svadobné obrúčky a šperky. Nebude chýbať ani prehliadka svadobných šiat.

Zdroj: OC Galéria

UTOROK 23. januára

Večer najlepších filmov a seriálov roka 2023 s Petrom Konečným si v kine Úsmev môžete užiť dnes od 19:00 hod. Nestrácajte čas s priemernosťou a balastom. K slovu sa tentoraz dostane iba kvalita. A sprevádzať vás ňou bude šéfredaktor portálu Kinema.sk, spoluautor filmového podcastu Vertigo, online relácie Screener a člen programového tímu najdiváckejšieho slovenského filmového festivalu Cinematik – Peter Konečný. Predstaví vám desiatky mimoriadnych filmov a seriálov ostatných mesiacov, ktoré ho skutočne zaujali.

Pridajte komentár