EAST MAG
karneval pozvánka
Zdroj: archív NDK

Národné divadlo Košice pozýva deti na karneval

Národné divadlo Košice sa rozhodlo spolu so svojimi najmenšími divákmi osláviť prichádzajúce obdobie jari a fašiangov. Všetky deti pozýva na Veľký divadelný karneval plný kostýmov, farieb, úsmevov a zábavy – to všetko už v sobotu 3. februára od 15:00 hod. na Malej scéne NDKE.

Nebudú chýbať tvorivé dielne, maľovanie na tvár, výstava kostýmov, súťažné aktivity, interaktívne hry s hercami činohry, tanečná zábava pod vedením sólistov baletu či skvelý hudobný program, o ktorý sa postará súbor opery.

REKLAMA

Karneval vždy v sebe niesol podstatu divadelného umenia  a preto sa aj Národné divadlo Košice otvorí veľkolepej zábave plnej nádherných kostýmov, farieb a prehliadky umenia. Talianska tradícia nosenia masiek siaha až do benátskeho karnevalu v 15. storočí a po stáročia bola inšpirovaná gréckym divadlom a Commediou dell’arte.

Zaujímavý program

Ešte máte dosť času pripraviť si originálny a rozprávkový kostým. Okrem spomínaných aktivít deti určite zaujme aj možnosť odfotiť sa v originálnych divadelných kostýmoch či vyrobiť si divadelnú masku. Harmonogram programu je určený nasledovne:

  • 15:00- voľná tanečná zábava
  • 15:30 – súťaže a interaktívne hry s Činohrou NDKE
  • 16:30 – vystúpenie opery NDKE  (Papageno + Papagena)
  • 17:00 – karnevalová tanečná show s Baletom NDKE

Pridajte komentár