fbpx
EAST MAG
sportovec-PSK
Foto: archív PSK

Na nominovanie naj športovca Prešovského kraja ostáva týždeň

Čas k zasielaniu nominácií na Športovca PSK 2023 sa kráti. Verejnosť tak môže urobiť ešte tento týždeň. Vyhlasovateľ ankety Prešovský samosprávny kraj (PSK) prijíma nominácie pre jubilejný 20. ročník do nedele 11. februára.

Prešovská krajská samospráva o približne dva mesiace ocení najúspešnejších športovcov jednotlivcov a športové kolektívy, ktoré v uplynulom roku dosiahli výnimočné úspechy na domácich a medzinárodných športoviskách. Z nominácií zaslaných širokou verejnosťou ich vyberie na základe stanovených kritérií hodnotiaca komisia, ktorú tvoria aktívni novinári, zástupcovia prešovskej krajskej samosprávy a Krajského športového centra v Prešove. Kraj tieto nominácie prijíma ešte šesť dní (do 11.2.).

Zdroj: archív PSK

Nominácie sa v aktuálnom ročníku Športovca PSK 2023 zasielajú pre osem z desiatich vyhlásených kategórií. A to konkrétne na najúspešnejších športovcov medzi jednotlivcami i znevýhodnenými športovcami a taktiež na najúspešnejšie seniorské či mládežnícke športové kolektívy. Verejnosť môže nomináciu zaslať aj na najúspešnejšieho trénera kraja, najúspešnejšieho žiaka strednej školy či najväčší talent do 15 rokov. A taktiež pre kategóriu Cena predsedu PSK.

Stačí vyplniť formuláre

Všetky potrebné formuláre k nominovaniu – nominačný list, ako aj súhlas nominovaného a nominujúceho so spracovaním osobných údajov má verejnosť k dispozícii na webovom sídle kraja www.psk.sk. Na uvedenej stránke nájde tiež štatút oceňovania Športovec PSK a všetky dôležité informácie k vyplneniu a zaslaniu nominácie. Urobiť tak môže do 11. februára poštou na adresu: Úrad PSK, Námestie mieru 2, 080 01 Prešov s poznámkou Športovec PSK 2023 alebo emailom na sportovec@.psk.

Mená najúspešnejších športovcov a športových kolektívov, ďalších laureátov Športovej siene slávy PSK ako aj najpopulárnejšieho športovca podľa internetového hlasovania (spustené bude koncom februára), spozná verejnosť už v apríli. Stane sa tak počas slávnostného galavečera v Historickej budove Divadla J. Záborského v Prešove.

tlačová správa

Pridajte komentár