EAST MAG
Fašiangy
Zdroj: archív PKO

Nevynechajte prešovské Fašiangové slávnosti

Park kultúry a oddychu v spolupráci s mestom Prešov sa opäť pripravuje na tradičné Fašiangové slávnosti, ktoré budú oslavovať bohatú kultúru a dedičstvo Slovenska. Udalosť, ktorú si môžete užiť už v piatok 9. februára od 16:00 na Hlavnej ulici v Prešove sľubuje zábavu pre všetkých návštevníkov.

Srdce Fašiangových slávností vytvoria pestré folklórne programy predstavujúce bohatú paletu slovenských tradícií a zvykov. Návštevníci budú mať možnosť obdivovať vystúpenia talentovaných folklórnych skupín, ktoré prinesú do centra mesta autentickú atmosféru slovenského folklóru.

Pochovávanie basy

Jedným z najvýznamnejších momentov slávností bude tradičné pochovávanie basy. Tento symbolický rituál, ktorým sa končí obdobie zimy a začína obdobie jarnej veselosti a plodnosti, vyobrazí Folklórny súbor Starišan. Program fašiangových slávností naplnia folklórne súbory: Šariš, Šarišan, Šarišanček, Starišan, Dúbravienka, Kanaš, Koňarečka, Keľemešské furmani a Prešovskí heligonkári.

Oslavy v centre mesta vyvrcholia veselicou, kde sa návštevníci budú môcť pripojiť k tancom a zabávať sa na hudbu Ľudovej hudby Čardáš. Táto kapela, známa svojimi živými vystúpeniami a schopnosťou rozvíriť dav, garantuje nezabudnuteľnú atmosféru a nekonečnú zábavu.

tlačová správa

Pridajte komentár