EAST MAG
Zakynthos
Foto: adobestock.com

Zakynthos alebo Turecko: Kde si oddýchnete lepšie?

Vybrať si spomedzi niekoľkých favoritov svoju obľúbenú dovolenkovú destináciu nie je jednoduché, pretože tento druh relaxu je veľmi často závislý od viacerých faktorov. Urobiť si preto malý a stručný prehľad najdôležitejších dôvodov je jedna z ciest, ako sa dopracovať k uspokojivému výsledku, s ktorého získaním sa vám aj my teraz pokúsime pomôcť.

Predstavíme si Zakynthos, ostrov v Iónskom mori, a Turecko, krajinu s bohatou orientálnou kultúrou a rozmanitým prostredím. Obe destinácie majú svoje vlastné jedinečné čaro a ponúkajú návštevníkom rôzne zážitky.

Zakynthos: Ostrov plný prírodných zázrakov

Zakynthos, jeden z Iónskych ostrovov, je známy svojimi úchvatnými plážami, krištáľovo čistými vodami a útesmi. Nájdete tu dokonca Modré jaskyne, ktorým špecifické sfarbenie dodáva odraz svetla azúrovej vody mora. Ostrov je tiež preslávený svojimi rozsiahlymi olivovými hájmi, ktoré produkujú vysoko kvalitný olivový olej, dôležitý pre miestnu ekonomiku.

Fascinujúci Zakynthos si určite zamilujete aj vďaka jeho ikonickej pláži Navagio s bielym pieskom a tyrkysovými vodami. Oblasť je tiež domovom vzácnych druhov vtákov, korytnačiek a morských cicavcov.

Spestriť dovolenku a jej chute si môžete aj tradičným jedlom Zakynthosu – “Sartsa”, ktorý sa skladá z paradajok, cibule, olivového oleja, kôprových semienok a rôznych korenín, čo vytvára bohatú a aromatickú chuť.

Turecko: Orientálna krajina s bohatou históriou a kultúrou

Turecko je krajina, ktorá spája východnú a západnú kultúru a ponúka návštevníkom rozmanitý zážitok. Je domovom mnohých starovekých miest a pamiatok, vrátane Ephesu, Pamukkale a Istambulu, kde môžete obdivovať úžasné pamiatky ako Hagia Sophia alebo Modrú mešitu.

Za popularitou tejto orientálnej krajiny stoja aj jej nádherné pláže a letoviská na pobreží Egejského a Stredozemného mora. Medzi najvyhľadávanejšie z nich sa radia najmä Antalya, Side, Alanya, Bodrum alebo Izmir.

Aj dovolenku v slnečnom Turecku si môžete spestriť miestnou kuchyňou s jej výraznými chuťami v jedlách ako  kebab, baklava, mezze alebo slávny čierny čaj.

Foto: adobestock.com

Určite by ste sa mali pustiť aj do objavovania miestnych trhov. Nájdete tu tiež kaňony, jaskyne a hory. Pamukkale s jeho vápencovými terasami a kaskádovitými prameňmi je jedným z najkrajších prírodných divov Turecka.

Vrch Ararat, stratovulkán ležiaci v Arménskej vysočine, na území východného Turecka, je so svojou  výškou 5 137 metrov nad morom najvyšší vrchol v krajine a významný symbol v histórii a kultúre regiónu. Náboženský význam tejto majestátnej hore dodáva aj legenda, ktorá hovorí, že na ňom po potopách pristála Noemova archa.

Ako ste sa mali možnosť presvedčiť, bez ohľadu na to, ktorú destináciu si vyberiete, na Zakynthose aj v Turecku môžete očakávať nezabudnuteľnú dovolenku plnú dobrodružstva, relaxu a zábavy.


Zdroj obrázkov:

Pridajte komentár