EAST MAG
azzuro
Foto: archív VSG

Galéria láka na letnú výstavu AZZURO

Aktuálna výstava vo Východoslovenskej galérii láka do Košíc, vetrá archív galérie, vystavuje viac ako 180 diel. Väčšina z nich je z vlastnej zbierky, niektoré sú zapožičané z iných galérií, časť je zo súkromných zbierok. Nachádzajú sa v nej aj intervencie zo súčasného umenia a uskutoční sa performancia s vôňou modrej. Vernisáž sa koná v utorok 4. júna o 18:00 hod. Výstava potrvá do 1. septembra.

Výstava je procesuálna a počas jej trvania sa niekoľkokrát zmení, otvára dvere aj dlho skryté okná, ponúka možnosť schladiť sa, schovať sa pred letnou búrkou, dýchať eukalyptovú vôňu, napiť sa čerstvej vody, žuvať orbitky, nalakovať si nechty, dať si modrú špirálu na mihalnice, kresliť si, písať, počúvať hudbu, čítať si, len tak si ľahnúť a oddychovať. Zaľúbiť sa do modrej a zažiť manifest lásky. Nebáť sa vojsť dnu ani vyjsť von.

Vyberá zo zbierky Východoslovenskej galérie diela, ktoré boli vystavené veľakrát, ale objavuje aj také, ktoré vystavené nikdy neboli. Stavia ich do vzájomných vzťahov na základe farebných a obsahových súvislostí. Ich pojítkom je modrá farba a všetky jej odtiene. Nie každé dielo ju obsahuje explicitne, niektoré majú modrý len malý detail, niektoré paspartu či rám, alebo len evokujú predstavu či možnosť vzťahujúcu sa k modrej, ale samé o sebe modré nie sú.

Pridajte komentár