fbpx
EAST MAG
LEGO roboty WRO Slovakia
Foto: archív organizátora

LEGO roboty znovu obsadili Kulturpark

V Košickom Kulturparku sa v polovici júna konalo Slovenské finále WRO (World Robot Olympiad) na ktorom sa zúčastnilo najlepších 30 slovenských tímov. Ich úlohou bolo zostrojiť a naprogramovať LEGO robota, ktorý úspešne splní zadania na hracej podložke.

Organizátor Nadácia Talentum Cassoviensis a medzinárodný koordinátori z maďarskej Univerzity Edutus boli veľmi spokojní s rastúcim záujmom o súťaž a zároveň ich potešila aj stúpajúca kvalita. Hlavný rozhodca Ján Magyarov so svojimi študentami z TUKE, moderátorka Lívia Gaľová z IT Valley, spolu s predstaviteľmi partnerských firiem podujatia sa postarali o to, aby 5. ročník WRO bol zábavný a zároveň prebiehal férovo.

Foto: archív organizátora

„Ďakujeme všetkým partnerom a dobrovoľníkom, ktorí sa postarali o nezabudnuteľnú atmosféru. Sme veľmi radi, že talentovaná mládež si obľúbila túto robotickú súťaž. Veríme, že títo mladí si niečo užitočné odnesú aj do svojho budúceho povolania. V tomto ročníku sme zaznamenali veľký nárast tímov, prihlásilo sa ich celkom 60 z celého Slovenska. Potešili nás aj nápadité a originálne riešenia. Sme presvedčení, že víťazi jednotlivých vekových kategórií, ktorí postúpia na svetové a európske finále do Turecka a Talianska získajú ďalšie medzinárodné skúsenosti a dokážu sa priblížiť svetovej špičke,”  zhodnotila výsledky Angelika Hanesz v mene organizátorov.

Výsledky:

Ďalšie info:
www.wro.sk
https://www.facebook.com/WROSlovakia

Generálny partner:

Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia

Partneri:

www.kkui.fei.tuke.sk

www.hotovo.com

www.eduxe.sk

www.fpt.sk

www.bbxnet.sk

www.fei.tuke.sk

www.lifted.dev

www.fpw.umb.sk

tlačová správa

Pridajte komentár