Zažite jedinečnú degustáciu a výstavu omšových vín v Košiciach. Vychutnajte si prepojenie tradície, viery a vinárskeho umenia. Vinárstvo Mea Grati vás pozýva na jedinečný podvečer IN VINO GRATITUDO 2026, v ktorom sa omšové vína spájajú s liturgickou tradíciou, hudbou, výtvarným umením a históriou. Čaká vás degustácia s jedinečnou atmosférou, ktorá presahuje bežný degustačný zážitok. Vyhraďte si čas už vo štvrtok 11. júna podvečer v priestoroch DKC Veritas na Dominikánskom námestí v Košiciach.
Pokiaľ chcete zažiť niečo netradičné, z čoho si odnesiete komplexný umelecký zážitok prepojený so symfóniou chutí, štvrtkové podujatie vinárstva Mea Grati je presne pre vás. Uskutoční sa v dvoch termínoch – od 16:00 a od 18:45 hod.

Súčasťou programu bude slávnostné vyhodnotenie 2. ročníka medzinárodnej súťaže omšových vín IN VINO GRATITUDO 2026 SLOVACIAE.
Podujatie však ponúkne oveľa viac, konkrétne:
- voľnú degustáciu omšových vín
- snúbenie hudby a vína
- predajnú výstavu obrazov Veroniky FITART
- prehliadku dominikánskeho kostola Nanebovzatia Panny Márie, kláštora a podzemia
Hudobnými hosťami budú Dominika Gurbaľová (spev) a Anna Tinathová (husle).
Záštitu nad podujatím prevzali Mons. Bernard Bober, arcibiskup – metropolita Košickej arcidiecézy a Vladyka Cyril Vasiľ SJ, arcibiskup – košický eparchiálny biskup.
Vstupenky sú už k dispozícii len v obmedzenom množstve, zaobstarať si ich ešte stále viete TU.
















Pridajte komentár