EAST MAG
Zoo Košice privítala 5-miliontého návštevníka
Zdroj foto: ZOO Košice

Zoo Košice privítala 5-miliontého návštevníka

Zoologická záhrada dnes privítala päť miliónteho návštevníka od svojho vzniku. Stala sa ním Simona Kocanová z Košíc. Prezradila, že patrí k milovníkom zvierat. „Do našej zoo chodím asi dvakrát ročne. Je to pre mňa relax, keďže pracujem ako účtovníčka. Zoo si pamätám ešte ako dieťa, keď som tu chodila s rodičmi,“ prezradila.

Jubilantku prišiel privítať primátor mesta Jaroslav Polaček, od ktorého si odniesla darčekový kôš. Návštevníčka sa potešila sa aj darčekom zo zoo i DinoParku. Košickú zoo, ktorá patrí k najnavštevovanejším turistickým cieľom východného Slovenska, navštívilo päť miliónov ľudí za 37 sezón.  Svoje brány pre verejnosť natrvalo otvorila natrvalo 2. júla 1986 a navštívilo ju len niečo vyše 3 tisíc návštevníkov.  Bolo to po  skúšobnej prevádzke siahajúcej do roku 1985.

Čísla návštevnosti zoo skáču

Prelomovým rokom z pohľadu návštevnosti bol rok 1992, keď zoo prvý raz prekonala 100-tisícovú hranicu. Avšak toto číslo v štatistike návštevníkov nezostalo dlho. Už o 3 roky neskôr ju navštívilo len 67 tisíc ľudí. Čísla návštevnosti sa podobali húsenkovej dráhe až do roku 2002, keď sa ročný počet návštevníkov ustálil za stotisícovou hranicou. Novú históriu začal písať až rok 2013, keď v areáli pribudol DinoPark. Odvtedy návštevnosť neklesla pod 200-tisíc, ba práve naopak v roku 2019 zoo dosiahla novú métu, a to  štvrť milióna.

tlačová správa

komentár: 1