EAST MAG
samička pandy červenej
Foto:: archív zoo/Patrik Pastorek, Lenka Kovaľová

V košickej zoo majú milý prírastok – pandu červenú

V týchto dňoch prijali do zoo vzácnu zásielku. Kolegovia z poľskej Zoo Lodž doviezli do Košíc samičku pandy červenej. Volá sa Nerissa a má 1,5 roka. Má pokojnú povahu, rýchlo sa aklimatizuje a zatiaľ spolupracuje s chovateľmi veľmi dobre.

Obzrieť si pandu červenú môžete už teraz v hornej časti zoo – Altaj, pri chovnom komplexe kozorožcov sibírskych.

REKLAMA
Foto: archív zoo

“V máji 2020 sme do zoo doviezli dvoch samcov – bratov, Daenga a Thimpiho zo Zooparku Chomutov. Po troch rokoch chovu samcov sme dostali odporúčania európskeho koordinátora. Jeden z bratov sa má onedlho presunúť do Zoo vo Veľkej Británii a Nerissa bude spojená s druhým samcom, ktorý u nás zostáva. Majú vytvoriť chovný pár,” uviedla zoo na svojom FB profile.📷

Panda červená

Panda červená, známa tiež ako malá panda alebo panda červenohnedá, je malý cicavec, ktorý obýva horské lesy na východe Himalájí a juhozápadnej Číny. Svojím vzhľadom, ktorý je charakteristický hustou červeno-hnedou srsťou a dlhým chvostom s pruhmi, sa výrazne líši od svojho väčšieho menovca, pandy veľkej. Panda červená ožíva najmä v noci. Stravuje sa hlavne bambusom, hoci jej strava môže obsahovať aj ovocie, malé cicavce a vtáky. Kvôli strate prirodzeného prostredia a fragmentácii ich biotopov klasifikujeme pandy červené ako ohrozený druh.

Pridajte komentár