EAST MAG
Inštalácia For Peace. Zdroj: sedemminut
Zdroj: sedemminut

Slovenský light dizajnér sedemminut prezentuje svoje diela na európskych festivaloch

Dizajnér sedemminut (v.m. Róbert Farkaš) sa niekoľko rokov špecializuje na svetelný dizajn a tvorbu svetelných inštalácií. Aktuálne prezentuje svoje inštalácie na festivaloch v Anglicku a Fínsku.

sedemminut patrí k novej generácii  talentovaných svetelných dizajnérov. Tvorí a pôsobí v Košiciach. Okrem vlastných aktivít spolupracuje s Národným divadlom Košice či Tabačkou Kulturfabrik. Jeho svetelné inštalácie boli prezentované na festivaloch v Lotyšsku, Litve, Holandsku, Poľsku, Českej republike a na Slovensku. Najznámejšou je “For Peace”, ktorú poznajú slovenskí návštevníci z festivalu Biela Noc. Päťdesiat svietiacich bežcov bežiacich za mier, za slobodu a umenie. Práve toto dielo bolo súčasťou festivalu Lumo Light Festival vo fínskom Oulu. Odtiaľ má namierené do anglického Wakefieldu, na festival Light UP.

REKLAMA
Dizajnér sedemminut
Dizajnér sedemminut. Zdroj: Daniel Franko
Inštalácia For Peace. Zdroj: sedemminut
Inštalácia For Peace. Zdroj: sedemminut

Do 23. decembra môžu návštevníci anglického Scarborough navštíviť nový festival, ktorého časť sa koná v parku Peasholm. Práve svetelná inštalácia “The Fragments” dokonale zapadla do prostredia tohto prostredia. „Som rád, že moja inštalácia The Fragments bude súčasťou prvého ročníka festivalu Scarborough. Verím, že kontrast obdĺžnikov a miestnej architektúry parku ponúkne návštevníkom nezabudnuteľný zážitok,“ hovorí sedemminut. Festivalu sa venovala aj BBC a lokálne anglické média.

Zdroj: sedemminut
Zdroj: sedemminut

O slovenské umenie a svetelný dizajn je vo svete záujem

„V nasledujúcom roku máme potvrdené festivaly v Belgicku, Dánsku a Fínsku. Uvidíme či sa nám podarí dostať aj do Austrálie, záujem prejavili aj z Jordánska či Škótska. Tešíme sa z tohto záujmu slovenské umenie a svetelný dizajn,“ hovorí manažér Daniel Franko, ktorý okrem sedemminut spolupracuje aj s ďalšími umelcami.

tlačová správa

Pridajte komentár