EAST MAG
Robert Jindra a ŠFK_foto Jakub Šimoňák
Foto: archív ŠfK/Jakub Šimoňák

Prvá crowdfundingová kampaň v histórii filharmónie sa podarila

Štátna filharmónia Košice vydá na počesť Bedřicha Smetanu vinyl z koncertu Má vlast. Po 14 dňoch sa jej podarilo od podporovateľov vyzbierať stanovenú cieľovú čiastku, čo znamená, že symbolicky limitovaných 200 vinylov uzrie svetlo sveta.

Hudobný svet si 2. marca pripomenul 200. výročie narodenia významného českého skladateľa Bedřicha Smetanu. Štátna filharmónia Košice (ŠFK) pri tejto príležitosti uvedie Smetanovo ikonické dielo Má vlast. Na jeho počesť spustila crowdfundingovú kampaň so zámerom vydať vinyl so živou nahrávkou tohto koncertu.

REKLAMA

Vďaka 105 podporovateľom, ktorí sa výberom niektorej z odmien do kampane zapojili, vyzbierali cieľovú čiastku potrebnú na pokrytie nákladov na vydanie 200 vinylov už za 14 dní. Prvá crowdfundingová kampaň v histórii ŠFK sa tak stala úspešnou.

Vývoj kampane hodnotí projektová manažérka Katarína Kandriková.

„Podpora, ktorú od prvého dňa od spustenia kampane dostávame, je najkrajšou spätnou väzbou, akú sme si mohli želať. Úprimne si vážime každého jedného zo 105 priaznivcov, ktorí nás doposiaľ podporili a vďaka ktorým si splníme náš sen. Veľkú radosť nám robí aj vedľajší efekt kampane – samotný koncert Má vlast sme aj vďaka nej vypredali s takmer dvojmesačným predstihom.“

Foto: archív ŠfK

Nový míľnik kampane

Crowdfundingová kampaň však vyzbieraním cieľovej čiastky nekončí. Do 20. marca 2024 majú priaznivci ŠFK výberom niektorej z odmien na platforme StartLab naďalej možnosť košickú filharmóniu podporiť. Po vyzbieraní cieľovej čiastky sa totiž ŠFK rozhodla stanoviť si nový míľnik – radi by s ďalšími získanými finančnými prostriedkami z kampane pokryli aj náklady spojené so samotným nahrávaním koncertu. „Počas posledných dní kampane urobíme všetko preto, aby sa informácia o možnosti podporiť nás a získať tak niektorú z exkluzívnych odmien rozšírila k čo najväčšiemu počtu milovníkov hudby,“ dodáva Katarína Kandriková.

Okrem vinylovej limitky a CD so záznamom z koncertu košických filharmonikov v naštudovaní šéfdirigenta Roberta Jindru bol veľký záujem aj o lukratívne vstupenky na samotný koncert. Tie sa z ponuky odmien na StartLabe vypredali ako prvé. Záujemcovia si však môžu stále vybrať okrem hudobných nosičov či dirigentskej taktovky aj nevšedné zážitky: exkluzívnu večeru so šéfdirigentom či exkurziu po zákulisí košickej filharmónie.


tlačová správa

komentár: 1