EAST MAG
NOCKE
Foto: archív Mesta Košice

Uskutočnia sa budúci rok v Košiciach Európske majstrovstvá v plávaní?

Výstavba Národného olympijského centra plaveckých športov Košice je v plnom prúde a Košice budú mať čoskoro moderný a energeticky úsporný športový stánok. Ten má byť dejiskom domácich a medzinárodných súťaží vo vodnom póle, plávaní a synchronizovanom plávaní. Už budúci rok by mohlo hostiť Európske majstrovstvá v plávaní do 23 rokov.

Skontrolovať tempo prác na výstavbe bolo v týchto dňoch vedenie mesta spolu s prezidentom Slovenskej plaveckej federácie Ivanom Šulekom. Ten sa prišiel presvedčiť, že práce na stavbe napredujú podľa plánovaného harmonogramu. NOCKE sa totiž v roku 2025 môže stať dejiskom Majstrovstiev Európy v plávaní do 23 rokov. Išlo by o prvú významnú udalosť, ktorú by najmodernejší plavecký komplex na Slovensku hostil. Mesto Košice už v tejto súvislosti oslovilo so žiadosťou o spoluprácu Ministerstvo športu a Ministerstvo vnútra.

REKLAMA
Foto: archív Mesta Košice

Jediný 10 dráhový olympijský bazén na Slovensku

NOCKE bude po ukončení prác spĺňať kritéria FINA a budú sa v ňom môcť organizovať medzinárodné súťaže, ktoré prinesú do Košíc tisíce návštevníkov a vytvoria priestor pre reprezentáciu celého Slovenska v tom najlepšom svetle. NOCKE sa po dokončení stane najmodernejším plaveckým centrom na Slovensku s jediným 10 dráhovým olympijským bazénom.

Z Košíc pochádzajú viaceré legendy plávania a vodného póla. Pamätníci si určite spomenú na zaplnené tribúny a dokonca aj strechy šatní či lampy na bazéne legendárneho „čéháčka“, kde sa v jeden deň hrali vodnopólové zápasy a konali sa aj súťaže v skokoch do vody, plávaní a synchronizovanom plávaní.

tlačová správa

komentár: 1