EAST MAG
súťaž Choď a foť
Zdroj: archív organizátora

Odfoťte krásy Prešovského kraja a zapojte sa do súťaže

Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska vyhlásila 12. ročník obľúbenej fotografickej súťaže Choď a foť. Súťaž je určená amatérskym i profesionálnym fotografom. Úlohou je zachytiť krásy a zaujímavosti Prešovského kraja. Novinkou aktuálneho ročníka súťaže je kategória venovaná Poloninám.

Fotografická súťaž o najkrajšie zábery Prešovského kraja má za sebou už jedenásť úspešných ročníkov a záujem o ňu každoročne narastá. V predošlom ročníku sa do súťaže zapojilo rekordných 222 autorov s vyše 820 fotografiami. Fotosúťaž  každý rok vrcholí vernisážou a putovnou výstavou finálových fotografií. O víťazoch opäť rozhodne odborná porota, ktorej predsedá známy fotograf Jano Štovka (MQEP). Každoročne sú členmi poroty zvučné mená uznávaných fotografov, ľudí z umeleckej sféry i šoubiznisu.

REKLAMA
Foto: archív organizátora

Fotografie vo všetkých kategóriách musia byť zhotovené na území Prešovského kraja do 13. októbra 2024. Každý autor môže do súťaže prihlásiť spolu sedem snímok.

Súťaží sa v siedmich kategóriách

V súťaži je vyhlásených 7 kategórií: 1. Príroda; 2. Kultúra tradície a história, 3. Šport a voľnočasové aktivity, 4. Black and white; 5. Človek a kraj, 6. Architektúra a 7. Špeciálna kategória je v roku 2024 venovaná Poloninám.

„Pozývame nadšencov fotografie do Prešovského kraja. Naším cieľom ako organizátorov je iniciovať návštevu nášho kraja, aby v ňom milovníci fotografovania zvečnili svoje zážitky a následne inšpirovali verejnosť prostredníctvom fotografií k objaveniu krásnych miest. Tešíme sa na všetky zábery, v tomto ročníku aj so špeciálnym dôrazom na jedinečné Poloniny, ich autentickú prírodu, drevené chrámy a rusínsku kultúru,“  pozýva do súťaže Martin Janoško, riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska.

Foto: archív organizátora

KOCR Severovýchod Slovenska udelí v závere súťaže okrem cien pre každú kategóriu aj Grand Prix, Cenu predsedu poroty, Cenu Severovýchod Slovenska a Cenu verejnosti. Na ocenených fotografov opäť čakajú zaujímavé odmeny. Víťaz hlavnej ceny (Grand Prix) získa už tradične turistické topánky, aby sa v nich vydal opäť za krásami Prešovského kraja.

Vyhodnotenie súťaže bude spojené s vernisážou už tradičnej putovnej výstavy finálových fotografií, ktorá každoročne zavíta na mnohé miesta nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Aktuálna výstava sa do konca apríla nachádza v Kúpeľoch Ružbachy vo Vyšných Ružbachoch. V máji sa presunie do poľských miest.

tlačová správa

Pridajte komentár