fbpx
EAST MAG
Prečítané leto
Foto: archív knižnice

Košická knižnica má skvelé odporúčanie ako sa vyhnúť prázdninovej nude

Knižnica pre mládež mesta Košice myslí na deti aj počas letných prázdnin. Cieľom jej letných tematických aktivít je deti zabaviť a ukázať im ako sa dá zbaviť nudy.

Ani v lete knižnica nezabúda na svojich čitateľov. Cez aktivity zamerané na inšpiratívne témy ich aj tento rok bude lákať, aby strávili svoj voľný čas v knižnici a s dobrou knihou. „Preddovolenkové obdobie ešte uzavrieme posledným stretnutím s cudzozemcom v knižnici, ktoré sa uskutoční 27. 6. 2024 o 17.00 hod. v LitParku. Pozvanie prijal spevák Lobo Ismail z Jordánska so známymi hudobnými hitmi Ty si moja láska, Suzanna či Meniny, takže zaručene to bude veselá rozlúčka. Potom nás už ale čaká deväť prázdninových týždňov, ktoré spestríme o deväť inšpiratívnych tematických okruhov celoslovenského projektu Krajiny čitateľov Prečítané leto, aby sme ich venovali práve prázdninujúcim rodinám s deťmi,“ informuje Kamila Prextová, riaditeľka Knižnice pre mládež mesta Košice s tým, že primárnym cieľom je spestriť deťom prázdninový čas.

Leto v knižnici ovládne deväť prázdninových tém

Inšpiratívne letné témy vytvoria priestor, aby sa knihovníci a knihovníčky pokúsili u detí vzbudiť záujem o spoznávanie sveta cez kvalitnú detskú literatúru. „Popri zábavných aktivitách si deti u nás zároveň osvojujú nové slová, získavajú tak bohatšiu slovnú zásobu a začínajú chápať veci aj v širších súvislostiach. Záleží nám na tom, aby sa svet detí pomocou kníh a času stráveného v knižnici stal farebnejším, zábavnejším a v neposlednom rade i plnším,“ hovorí Kamila Prextová a dodáva, že v lete 2024 sa témy zamerajú na nové slová, ktoré prezrádzajú čosi o sebe, o ľuďoch a o svete.

Foto: archív knižnice

Prázdninové podujatia budú prebiehať vo všetkých mimoškolských pobočkách

V knižnici pôjde o prázdninové pondelky v pobočke Merkúr na Němcovej 28, utorky v Nezábudke na Poľovníckej 8, stredy v LitParku na Kukučínovej 2 a piatky hneď v dvoch pobočkách a to v Humbuku na Humenskej 9 a v Hornádke na Hutníckej 22. „Aktivity budú teda prebiehať štyri dni v týždni, zakaždým v rovnakom čase od 9-tej do 11-tej hodiny. Okrem detského programu máme pripravenú aj veľkú zásobu knižných noviniek a to nielen pre toho detského čitateľa. Ponúkneme tiež tri letné výstavy. Kolorit slovenského ornamentu v pobočke Humbuk, Digitálne jednohubky v LitParku a v Nezábudke na Poľovníckej 8 to budú Šité a vyšívané príbehy. Stáva sa ale, že niekedy dôjde neplánovaným k zmenám v našom programe, preto odporúčam sledovať webovú stránku knižnice a tiež stránky na sociálnych sieťach, ktoré vždy informujú o vynútených zmenách včas. Rada by som ešte upriamila pozornosť na to, že čitateľský preukaz našej knižnice platí v ktorejkoľvek pobočke v meste, nielen v tej domovskej, v ktorej sa čitateľ zapísal. Preto má každý možnosť zúčastňovať sa všetkých prázdninových podujatí bez obmedzení,“ dodáva na záver riaditeľka knižnice s prianím krásneho leta prežitého s množstvom knižných príbehov.  

tlačová správa

Pridajte komentár