fbpx
EAST MAG
Slovo bez hraníc
Foto: archív MČ Košice - Staré Mesto

Slovo bez hraníc oslávilo 25. rokov

MČ Košice – Staré Mesto sa tento rok teší z jubilejného 25. ročníka celomestskej recitačnej súťaže Slovo bez hraníc, v ktorej sa za štvrť storočie prezentovalo viac ako 4-tisíc recitátorov v rôznych svetových jazykoch v duchu tolerantnosti a multikultúrnych tradícií Košíc. Do tohtoročného ročníka sa prihlásilo 130 súťažiacich, v sále okrem slovenčiny znela aj maďarčina, ruština, ukrajinčina, arabčina a dokonca aj čínština.

“Sme radi, že aj v dobe sociálnych sietí a internetu dokážeme v MČ Košice – Staré Mesto inšpirovať a spojiť také množstvo nadšencov, ktorí dajú prednosť knihám, básňam a próze. Vďaka patrí aj dvom porotám, v ktorých sa stretli významné osobnosti kultúry a divadla, herečky Ľuba Blaškovičová a Gizela Sarközyová, moderátor a režisér Gejza Tóth, najznámejší košický potulkár a spisovateľ Milan Kolcun. Vďaka patrí aj poslancom z komisie kultúry i jej predsedníčke Renáte Zolnaiovej, ktorá premiérovo predsedala jednej z porôt a odniesla si pozitívne zážitky a emócie. Ďakujeme aj všetkým súťažiacim, ich rodičom i učiteľom, lebo bez vás všetkých by bola naša snaha márna,” uviedla Ivana Jarošiková z oddelenia kultúry MČ Košice – Staré Mesto.

Foto. archív MČ Košice – Staré Mesto

Zároveň pozvala rodičov, priateľov, učiteľov a učiteľky, starých rodičov, aby prišli povzbudiť víťazov, ktorí svoj talent predvedú opäť a prevezmú si aj diplomy a ceny za víťazstvo v súťaži.

Víťazov 25. ročníka celomestskej recitačnej súťaže Slovo bez hraníc 2023 nájdete tu.

Pridajte komentár