EAST MAG
frantisek-kralka--sestra-jankurova
Foto: archív AGEL

V šačianskej nemocnici mapujú stav futbalových reprezentantov

Nemocnica AGEL Košice-Šaca a Slovenský futbalový zväz (SFZ) sa dohodli na aktívnej spolupráci. Do Diagnostického centra postupne prichádzajú futbalisti s jasným zámerom – čo najdetailnejšie zmapovať svoj zdravotný stav. Za jeden deň a bez čakania.

V Diagnostickom centre Nemocnice AGEL Košice-Šaca absolvujú legendy slovenského futbalu postupne preventívne prehliadky pod názvom Komplexný program MUŽI, ktoré zahŕňajú odber krvi, moču, EKG vyšetrenie, RTG hrudníka, interné vyšetrenie, ECHO srdca, ergometrické vyšetrenie, USG brušných orgánov, očné a ORL vyšetrenie, audiometriu, spirometriu, neurologické, ortopedické či urologické vyšetrenie a mnohé ďalšie.

REKLAMA

„V našom Diagnostickom centre realizujeme všetky vyšetrenia za jeden deň, bez čakacej doby. Výsledky zhrnuté vo výstupnej lekárskej správe sú k dispozícii v ten istý deň. Klientom tak poskytujeme presné a rýchle informácie o ich zdravotnom stave. Vyšetrenia sú zamerané na včasnú diagnostiku civilizačných ochorení (srdcovo-cievne, onkologické, metabolické), ako aj ochorení, ktoré vznikajú dôsledkom rizikových profesií,“ priblížila Mgr. Marta Kupková, manažérka Diagnostického centra, ktoré je popredným pracoviskom v rámci Slovenska, a to nielen svojím rozsahom, ale aj dostupnosťou nadštandardných vyšetrení. 

Foto: archív AGEL

Jedno z najlepších vyšetrení, aké zažili

V priebehu februára prišli hráči SFZ do Nemocnice AGEL Košice-Šaca už po tretíkrát, a to až z Bratislavy, keďže s predchádzajúcimi prehliadkami boli nadmieru spokojní.

„Dozvedeli sme sa, že Nemocnica AGEL Košice-Šaca má výborné výsledky v rámci Diagnostického centra a zároveň je aj partnerom Slovenského futbalového zväzu, takže sme skĺbili dve veci a sme naozaj veľmi radi, že sa nám takáto spolupráca, ktorá bude aj rozšírená, podarila. Hráči po kariére a reprezentanti si zaslúžia len tie najlepšie služby a toto je jedna z prvých vecí, ktoré chceme našim bývalým hráčom poskytnúť,“ vyjadril sa Tomáš Medveď, člen Výkonného výboru SFZ, s tým, že reakcie na vyšetrenia sú vynikajúce. „Chalani, ktorí pobehali celý svet, hovoria, že je to jedno z najlepších vyšetrení, ktoré zažili. Všetko absolvujú na jednom mieste, je tu milý personál, fundovaní doktori a fantastický koncept. Rozsah balíčkov a vyšetrení sme vyberali s projektovou manažérkou AGEL Katarínou Uhríkovou, vedením a manažérkou Diagnostického centra Martou Kupkovou tak, aby sme čo najobšírnejšie zmapovali zdravotný stav hráčov,“ doplnil Medveď, ktorý považuje za dôležité, aby hráči vo vyššom veku, po bohatej športovej kariére, absolvovali preventívne prehliadky pravidelne a udržiavali si tak nielen svoje zdravie, ale aj prehľad o ňom. 

Foto: archív AGEL

Dôležitosť mapovania zdravotného stavu hráčov sa potvrdila aj pred pár mesiacmi, kedy sa počas vyšetrenia v Diagnostickom centre Nemocnice AGEL Košice-Šaca podarilo odhaliť nielen problémy s očami či tlakom. „V jednom-dvoch prípadoch sme našli nejaký malý „zádrheľ“ v kardiológii a urológii. Vďaka vyšetreniam sa ale veci včas podchytili. S tým, že sa nám podarilo zabezpečiť túto nadštandardnú spoluprácu medzi Nemocnicou AGEL Košice-Šaca a SFZ, sme veľmi spokojní. Chalani si to pochvaľujú a za celý zväz vyjadrujeme, že je super, keď môžeme využiť túto službu. Navyše, v Košiciach je podpísaná dohoda s FIFA Medical Centre of Excellence a spolupracujeme aj so Šport-artro centrom. Do Diagnostického centra chodíme, aby sme vedeli, na čom sme a dokaličené telá, po dlhých rokoch profesionálnej kariéry, nám pomáha zreponovať prednosta Peter Polan, ktorého odbornosť je naozaj špičková,“ dodal Medveď.

O Diagnostickom centre Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Diagnostické centrum Nemocnice AGEL Košice-Šaca vyhľadávajú klienti z celého Slovenska aj zahraničia. V rámci následnej starostlivosti po preventívnej prehliadke ponúka aj prípadné poradne, hospitalizáciu či operačnú starostlivosť. Záujemcovia sa môžu objednávať mailom na marta.kupkova@nke.agel.sk alebo na telefónnom čísle 0911 501 077. V Diagnostickom centre realizujú iba preventívne prehliadky, nevenujú sa konkrétnemu zdravotnému problému, ale zameriavajú sa na prevenciu pred možným ochorením. Lekárske preventívne prehliadky, ktoré vykonávajú v Diagnostickom centre, nie sú hradené z verejného zdravotného poistenia.

tlačová správa

Pridajte komentár