EAST MAG
lietadlo
Zdroj foto: Letisko Košice

Letisko Košice prepína do letného režimu

Tak ako všetky letiská na svete, aj letisko Košice v poslednú marcovú nedeľu uviedlo do platnosti letný letový poriadok. Pre východné Slovensko to znamená výrazne zlepšené spojenie so svetom, a to vďaka návratom spoločností Poľské Aerolínie LOT a Eurowings a zvýšeniu frekvencií na letoch do Prahy a Londýna.

Poľský národný dopravca LOT sa vracia na obľúbenú linku do Varšavy, ktorú od 26. marca prevádzkuje šesť krát týždenne prúdovými lietadlami Embraer E170/175. Tento letecký most spája Košice nielen s metropolou Poľska, ale vďaka bohatej sieti LOT aj s desiatkami destinácií v Európe, Severnej Amerike, Ázii i Afrike.

PRIESTOR PRE VAŠU REKLAMU

Dôležité spojenie Košíc s nemeckým Düsseldorfom sa vráti do prevádzky 1. mája. Do obchodného centra spolkovej krajiny Severné Porýnie–Vestfálsko bude Eurowings lietať dva krát týždenne lietadlami Airbus A319.

Spoločnosť Ryanair výrazne navýšila kapacitu na linke do Prahy, ktorá je v rámci letného letového poriadku prevádzkovaná štyri krát týždenne, v priebehu apríla dokonca až päť krát týždenne.

Častejšie sa bude lietať aj do Londýna. Na letisko Londýn Luton, ktoré disponuje novým vlakovým spojením s centrom Londýna, bude Wizz Air lietať až šesť krát týždenne. Celkovo je Londýn dostupný letecky z Košíc dva krát denne takmer každý deň, keďže na letisko Stansted vypravuje Ryanair každý týždeň päť letov.

Výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice Thomas Dworschak povedal: „Rok 2023 sme začali vo veľmi svižnom tempe. Za prvý kvartál prešlo našimi bránami 91 076 cestujúcich, čo predstavuje medziročný nárast o 38 %. V porovnaní s „predcovidovým“ rokom 2019 ide o nárast o 8 %. Najväčším dopravcom bol Ryanair. nasledoval Wizz Air a Austrian Airlines.“

Okrem pravidelných liniek boli z Košíc v priebehu úvodného štvrťroku vypravené aj charterové lety do Ománu, Senegalu, na Zanzibar a Kapverdy. Zástupca výkonného riaditeľa a člen predstavenstva Tomáš Jančuš ktomu dodal: „Obrovský záujem odovolenkové lety včase jarných prázdnin potvrdzuje veľký hlad po cestovaní v rámci našej spádovej oblasti. Pre všetkých cestovateľov, ktorí sa už nevedia dočkať oddychu na pláži máme dobrú správu: letná sezóna začne na letisku Košice skôr ako bolo zvykom, a to už 26. apríla. Na tento deň je naplánovaný prvý dovolenkový let, ktorý bude smerovať do egyptskej Hurghady.“

Na celú letnú sezónu je s odletom z Košíc naplánovaných vyše 550 charterových letov do deviatich destinácií v Turecku (Antalya), Bulharsku (Burgas), Grécku (Heraklion, Rodos), Chorvátsku (Brač), Egypte (Hurghada, Marsa Matruh), Tunisku (Monastir) a na Cypre (Larnaca). Zájazdy a letenky sú dostupné prostredníctvom cestovných kancelárií a leteckých agentúr.

Letný letový poriadok 2023 na letisku Košice:

  • LOT Poľské aerolínie 6x týždenne do Varšavy a ďalej v rámci jej širokej siete destinácií v Európe, USA, Kanade a Ázii.
  • Austrian Airlines 11x týždenne do Viedne a ďalej v rámci ich širokej siete destinácií v Európe, USA, Kanade a Karibiku.
  • Ryanair do destinácií: Londýn Stansted (5x týždenne), Praha (4-5x týždenne), Liverpool (2x týždenne), Dublin (2x týždenne).
  • Wizz Air do destinácie Londýn Luton (6x týždenne).
  • Eurowings do Düsseldorfu (2x týždenne od 1.5.2023).

tlačová správa

Pridajte komentár